У неділю, 22 травня, на вул. Галицькій, 38а (скверик біля Народного Дому «Княгинин») відбудеться освячення храму святих слов’янських апостолів Кирила і Мефодія.

Він споруджений в пам’ять про депортацію з Польщі у 1944-46 рр, а також у 1951 році, та є водночас і пам’ятником, і храмом.

Урочистість розпочнеться Архієрейською Божественною Літургією, яку очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир, об 11.00, а закінчиться невеликим концертом.

Варто нагадати, що тоді, в 1944 році, ще задовго до закінчення воєнних дій, на території Лемківщини, Надсяння, Любачівщини, Підляшшя розгорнулась масштабна акція масового насильницького переселення в Радянську Україну.

Чим далі, тим жорсткіше діяла влада, бачачи опір народу. Часто військові оточували село і давали людям лише дві години, щоб зібрати найнеобхідніше. А потім за депортованими зачинилась «залізна завіса». Хоча в незалежній Україні і з’явилась можливість поїхати в Польщу та бодай побачити рідну землю, але повернення на батьківщину і сьогодні є неможливим.

Стрічка новин

Життя парафій