Цими днями у Ванкувері (Канада) відбувається щорічна конференція «TED» — медіа організації, яка поширює розмови та лекції онлайн для вільного використання під гаслом «ідеї, гідні поширення». Цьогоріч до участі в ній організатори запросили Папу Франциска: «Життя — це не просто час, який минає. Життя — це взаємини», — сказав він, звертаючись до слухачів.

«TED» (абревіатура англійських слів «Тechnology, Entertainment, Design» — «технології, розваги, дизайн») заснована 1984 р. саме у форматі конференції, яка, починаючи з 1990 р., проводиться щороку. Кожен спікер має не більше 18 хвилин, аби розповісти про свої ідеї світові.

Папа Франциск став першим Понтифіком, який виступив на «TED». Вітаючи учасників, Святіший Отець висловив вдячність за пропозицію виступити на конференції. Понтифік запевнив: він щиро радіє, навіть попри ранню годину, адже з огляду на різні часові пояси трансляція розпочалася о 3:30 за Римом.

Папа зазначив, що йому дуже подобається тема конференції: «Future you» («Майбутній ти»), адже, «зазираючи у завтрашній день, вона запрошує до діалогу вже сьогодні», та закликає подивитися в майбутнє крізь призму себе самого. «Майбутнє складається з багатьох “я”, воно складається з зустрічей, адже життя минає у світлі наших відносин з іншими», — сказав він. Понтифік наголосив, що протягом свого життя не раз переконався в тому, що «існування кожного з нас пов’язане з життям інших людей».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мощі Святої Терези п’ять днів перебуватимуть в Івано-Франківську

«Чому вони, а не я?» — саме таке питання, за словами Святішого Отця, з’являється в його серці, коли він спілкується з хворими, з мігрантами, які залишили власні домівки в пошуках кращого майбутнього, з в’язнями, чиї «серця знемагають від пекельного болю».

Запрошуємо переглянути виступ Святішого Отця повністю. Відео доступне з субтитрами українською.

Джерело: CREDO

Стрічка новин

Життя парафій