Проща чи паломництво – це прекрасна, давня українська релігійна традиція, яка свідчить про глибоку релігійну набожність українського народу. На Україні-Русі паломництво, як суспільне явище виникло відразу після запровадження та зміцнення християнства.

Сьогодні  декілька сотень прочан із Калуша та околиць прийшли отримати від настоятеля о. Михаїла духовну настанову та благословення на пішу Всеукраїнську Патріаршу прощу до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в с. Крилос (Давній Галич), яку очолить Блаженіший Святослав, Глава і Отець УГКЦ.

В цей же час група прочан із Івано-Франківська та Бурштина також молились в центральних храмах Божественну Літургію та вирушили дорогу. Загалом же на прощі очікується близько 45 тисяч молільників.

Крилос - Стародавній Галич, де не тільки багато святих місць, але багато історичних та природніх пам’яток. Це не тільки відпустове місце, а й своєрідний заповідник-курорт де в ювілейний рік «Рік Божого Милосердя» проводиться Патріарша проща, центральні двері Успенської церкви у Крилосі є водночас Дверима Милосердя, пройшовши через які після сповіді, причастя, літургії, будучи у стані Божої Ласки та вислухавши навчання (проповідь на Літургії), можна отримати відпуст всіх гріхів та кари за них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Архікатедральному Соборі благословляли прочан Патріаршої прощі до Крилоса

З захопленням молоді прочани прагнули своєю молитвою та жертвою своїх сил у чистоті свого серця просити Всемилостивого Господа про мир у всьому світі, у своїй Прощі згадати тих, хто в останні роки віддав своє життя на Сході нашої країни.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті та на сайті Молодіжної Комісії Івано-Франківської Архієпархії.

Дивіться більше фото в наших альбомах у мережі facebook та ВКонтакі

Повідомив: Андрій Пришляк