«Марія виражає багатство Божого милосердя, що виходить назустріч кожній людині в її щоденних потребах», – сказав Папа Францик надвечір у суботу 8 жовтня 2016 р., під час молитовного чування з нагоди Марійського  Ювілею, присвяченого Пресвятій Богородиці, що проходив у рамках Року Милосердя.

В молитовному чуванні, під час якого проказано вервицю, були присутні делегації 94 Марійських санктуаріїв з усього світу, які несли ікони, образи, статуї Пресвятої Богородиці, що там вшановуються. Процесійний похід започатковано чудотворним образом Божої Матері Вервиці з Помпеї, а завершено – іконою Пресвятої Богородиці «Спасіння римського люду» з базиліки Santa Maria Maggiore в Римі.  Також ікона Зарваницької Божої Матері знайшла гідне місце серед делегацій Марійських санктуаріїв.

Папа Франциск вказав, що Пресвята Богородиця супроводить нас на життєвому шляху, вказуючи на Сина, який випромінює милосердя Самого Отця. «Вона, насправді, «Одиґітрія», Мати, що вказує нам шлях, який ми покликані подолати, щоб бути справжніми Христовими учнями, – сказав Святіший Отець. –  Протягом усього Свого життя Марія здійснювала те, що Церква покликана сповнити в пам’ять Христа. В Її вірі бачимо, як треба відкривати двері нашого серця, щоб бути слухняними Богові. В ЇЇ самовідреченні знаходимо те, як потрібно бути вразливими до людських потреб. В ЇЇ сльозах знаходимо силу, щоб утішати страждаючих. У кожному з цих моментів Марія виражає багатство Божого милосердя, що виходить назустріч кожній людині в її щоденних потребах».

«Під Твою милість прибігаємо» – цією прадавньою молитвою, яку проказували християни, зокрема, у випробуваннях та мучеництві, закінчив Вселенський Архиєрей свою проповідь під час молитовного чування в суботу.

У неділю 9 жовтня 2016 року,  відслуживши Месу з нагоди завершення Марійського Ювілею в рамках Року Милосердя, Папа Франциск ввірив Пресвятій Богородиці майбутнє, яке очікує світ.

Подякувавши прочанам, які брали участь в ювілейних урочистостях, присвячених почитанню Пресвятої Богородиці, Святіший Отець пригадав слова святого Папи Івана Павла ІІ, якими він 8 жовтня 2000 року ввірив Пречистій Діві Марії все людство: «Пресвята Мати, хочемо ввірити Тобі майбутнє, яке нас очікує. Людство може змінити цей світ у квітучий сад, але може також і перетворити його в руїну. Нехай же Пречиста Діва допоможе нам на цьому роздоріжжі вибрати життя, приймаючи та виконуючи Євангеліє Христа Спасителя».

Джерело: Радіо Ватикану