14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, у с. Бабин-Середній, Калуського району, освятили новозбудовану святиню. Чин освячення здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці митр. прот. Іван Когут, разом з численним духовенством на чолі з Боднарівським протопресвітером о. Ярославом Підлуським; діти, молодь та усі мешканці села радо вітали Предстоятеля Івано- Франківської Архієпархії на подвір’ї новозведеної святині.

Увійшовши до храму, Митрополит Володимир освятив спершу Святий Жертовник, на якому тепер звершуватиметься безкровна жертва нашого Спасителя. В часі освячення Архієрей звернувся до громади, детально пояснюючи кожну дію священнослужителів, щоб вірні могли все правильно розуміти та виховувати в собі належну пошану до святого місця. Після благословення престолу було освячено і ввесь храм: спершу зсередини, а тоді ззовні.

Відтак розпочалась перша Архієрейська Божественна Літургія в новозбудованій святині. Роздумуючи над таїнством свята Покрови Пресвятої Богородиці, Митрополит Володимир звернувся до вірян, голосячи їм Боже слово в часі проповіді. Владика звернув увагу слухачів на ролі Пречистої Діви Марії в житті християн. За словами Архієрея, Божа Мати постійно перебуває біля свого народу, який звертається і просить в неї помочі. З історії свята знаємо, що Марія показала себе своєму народу, влесне коли була велика для них небезпека. «Це свято, цей прівілей особливо припав до серця нашому народові, а секрет тої пошани до Богоматері, як Покровителькі, лежить, мабуть, у тому, що тут ідеться не тільки про земне і людське, але про небесне й могуче заступництво. А такого заступництва й опіки хоче кожна людина, родина й народ», - переконаний Проповідник. Власне тому й нам, сучасним українцям, варто з великим довірям прибігати під покров Пренепорочної Діви Марії, заносячи їй прохання про мир для нашої Батьківщини.

Після завершення Служби Божої Митрополит Володимир подякував усім, хто спричинився до будівництва нового храму у с. Бабин-Середній. Владика вручив подячні грамоти усім жертводавцям, архітекторам, парафіянам та людям доброї волі, котрі допомагали зводити святиню. Далі Кир Володимир закликав усіх помолитись гімн «Боже великий, єдиний» за мир та спокій в Україні, а опісля уділив усім присутнім своє Архієрейське благословення.

Дивіться більше фото в наших альболмах у мережі facebook та ВКонтакті

Прес-служба Архієпархії