У неділю, 16 жовтня, в Івано-Франківську освятили новозведений храм Всіх Святих Українського Народу. Подію історичного значення очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Ще з кінця минулого тижня на парафії розпочались духовні приготування до довгоочікуваного дійства. А у неділю вранці до молодої громади завітав Предстоятель Івано-Франківської Архієпархії Митрополит Володимир. Адміністратор парафії ієрей Василь Чорній разом з церковною спільнотою та чисельно зібраним духовенством з хлібом і сіллю вітали Архієрея на подвір’ї новозведеної святині.

Чин освячення храму, за уставом, розпочався з благословення престолу та кивоту. Спершу Митрополит освятив святий Жертовник водою, вином та рожевою водою, а, відтак, і миром. Під час цього, Владика звернувся до присутніх у храмі вірян та пояснив усі дії священнослужителів, заохочуючи слухачів до належної пошани до святого місця. Далі відбулось освячення самої будівлі церкви зсередини і зовні. Опісля на святий Престіл був покладений антимінс зі святими мощами.

Після освячення храму Митрополит Володимир розпочав служіння Божественної Літургії. Роздумуючи над недільним Євангелієм про Жінку-Хананейку, яку вислухав Христос, Владика порівняв героїню уривку до всіх християн, котрі, за її прикладом, повинні невтомно просити всіх потрібних ласк у нашого Божественного Спасителя. «Часто ми, сучасні християни, є дуже нетерпеливі, хочемо негайної допомоги, і тільки наша безупинна молитва в дусі віри і надії на Божу поміч є єдиним способом, який може спонукати Господа Бога до швидкої відповіді», - переконаний Архієрей. Проповідник закликав слухачів не знеохочуватись в упадках, але, за прикладом Жінки-Хананейки, невпинно заносити свої моління до стіп Всевишнього, а Він, як Люблячий Батько, завжди вислухає своїх вірних дітей. «Господь Бог не тільки не бажає смерті грішника, але прагне, щоб він навернувся і жив», - підсумував Владика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У с. Бабин-Середній освятили новий храм

На завершення Божественної Літургії Митрополит Володимир склав подяку усім жертводавцям, архітекторам і будівничим, котрі сприяли тому, щоб в нашому місті постала ще одна чудова святиня. Не залишив без подяки Владика і священнослужителів, котрі трудяться на даній парафії – Кир Володимир нагородив о. Василя та сотрудника о. Ярослава Рохмана нагрудними золотими хрестам. Привітав парафіян і Міський Голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків. Відтак всі спільно помолились за мир в Україні гімн «Боже Великий, Єдиний», а Митрополит Володимир уділив присутнім своє Архієрейське благословення.Дивіться більше фото в наших альболмах у мережі facebook та ВКонтакті

 

Прес-служба Архієархії