Сьогодні, 7 лютого, в Івано-Франківську відбувся ІІІ медіа-форум «Церква і журналістика», під час якого обговорили загрози і виклики гендерної ідеології. Цікаві спікери презентували інформативні доповіді на актуальну тему.

Людмила Гридковець, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри психології Київського інституту бізнесу та технологій, аналізувала маніпуляції, які використовують у гендерній політиці, зокрема, яким чином відбувається підміна понять і вплив на свідомість людей.

«Поняття рівності є цілковито маніпуляційним і не має жодної підстави, – пояснювала науковець. – Натомість варто говорити про рівнозначимість, рівновартісність, рівноцінність тощо, але не рівність. Доки жінка не дасть можливість чоловікові народжувати дітей, жодної рівності бути не може».

Важливу роль у гендерному питанні відіграє історичний аспект. Приміром, у Швеції жінки отримали дозвіл на голосування лише в 1968 році. Тоді, як в Україні права жінок ніколи не утискували. «Жінка завжди була більш захищеною, – продовжувала Людмила Гридковець. – Окрім загального спадку, їй належався так званий спадок материнки, який передавався лише по жіночій лінії». Тож акценти про занедбаність становища жінки, які пропагуються останнім часом в Україні, є штучними. Психолог пригадала, коли одного разу в неї гостювали друзі з Санкт-Петербурга, то були шоковані, побачивши на дитячих майданчиках не лише матусь, але й татусів.

Отець Ігор Бойко, ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ, керівник Школи біоетики Українського Католицького Університету, пояснив погляд Церкви щодо гендерної рівності: «І чоловік, і жінка мають однакові права, проте вони повинні виконувати різні духовні ролі».  Адже часто втрачається істинне розуміння суті жінки і чоловіка.

Ігор Бойко наголосив, що сьогодні у світі ведеться певна війна, аби знищити сім’ю. Держава перебирає на себе роль виховання дітей, нав’язуючи певні принципи, при цьому часто руйнуючи родинні цінності.

«Справжній шлюб – це трійця: Бог, чоловік і жінка, – зазначила Людмила Гридковець. – Наша друга половинка проявляє нам наші ж недоліки. Завдяки цьому ми дивимося, як у дзеркало, на свої моральні патології. Якщо б у вас була ідеальна дружина чи чоловік, чи була б у вас потреба вдосконалювати і змінювати себе на краще? Навряд чи. А як тоді потрапити до Неба?».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Християнський кінотеатр" запрошує на фільм "Чудеса з небес"

Організаторами форуму виступили місія «Апостол», медіа-центр «Апостол» Івано-Франківського Архієпархіального управління УГКЦ, Івано-Франківська обласна організація НСЖУ та кафедра журналістики ПНУ ім. В. Стефаника. Основна мета форуму – співпраця Церкви і журналістів у поширенні християнських цінностей.

За матеріалами Інтернет-видань

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4