Протягом березня працівники Івано-Франківського Карітасу продовжили ініціативи, які направлені на сприяння працевлаштування молодих людей – випускників ПТНЗ, коледжів.  Заручившись підтримкою департаменту освіти, науки та молодіжної політики  Івано-франківської облдержадміністрації, спільно з Івано-Франківський міським,  Коломийським і Калуським районними  центрами зайнятості   було проведено   три круглих столи з роботодавцями  на тему:  «Створи робоче місце – підтримай випускників ПТНЗ, які перебувають в складних життєвих обставинах».

Таким чином  була привернута увага  роботодавців і громадськості до проблем випускників ПТНЗ з соціально-незахищених категорій. Завдяки Карітасу відбулось знайомство з близько 40 випускниками ПТНЗ Івано-Франківської області. Усі вони є представниками соціально вразливих категорій - сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей.

«Хочемо подякувати Карітасу за проведену роботу, бо налагодження горизонтальних зв’язків між роботодавцями і навчальними закладами - це насправді важливо, - наголосив директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович. – Сьогоднішній захід є дуже потрібним і корисним для налагодження співпраці між учнями ПТНЗ та роботодавцями».

Спільні заходи також  сприяли популяризації  соціальної відповідальності серед роботодавців.  Усвідомлення  відповідальності за  долю молодих людей, які  опинились в складних життєвих обставинах,  і  мотивація  їм допомагати  є важливою для   організації місць  стажування  чи створення першого робочого місця для дітей, які  потребують підтримки та супроводу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знання з англійської завдяки Карітасу

«Ми в рамках проекту, який впроваджуємо з благословення нашого Митрополита Володимира Війтишина, допомагаємо дітям, які перебувають у кризових умовах – з неповних родин, сиротам. Захід, який відбувається у нас сьогодні, покликаний сприяти налагодженню зв’язків  молоді з роботодавцями з метою навчання і працевлаштування, супроводу у їх майбутній діяльності», - розповідає отець Володимир Чорній, директор Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

Як стверджують роботодавці, вони зацікавлені у хороших фахівцях, особливо, робітничих професій. «Ми, звичайно, підтримуємо молодь, яка потребує працевлаштування. Навчаємо, як можна заробити кошти своїми знаннями, вміннями тих, хто насправді цього хоче, - ділиться Юлія Острая з клубу здоров’я і краси «Тренд». – Головне – бажання вчитися та працювати».

На майстер-класах, які відбувалися під час зустрічі молоді та роботодавців у Карітасі, можна було ближче ознайомитися з різними професіями. «Я прийшла поділитися своїми знаннями та представити свої практичні вміння роботодавцям, розповісти про перукарське мистецтво, - розповідає студентка-перукар Вікторія. – Адже воно допомагає робити світ кращим. Головне любити свою  професію,  хотіти  працювати, а робота -  завжди знайдеться».

Захід відбувся в рамках проекту «Шанси для освіти і праці для молоді» за фінансової підтримки департаменту соціального захисту мерії міста Відень

Повідомила Наталія Палій

Пасторальне планування

Березень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31