У П’яту неділю Великого Посту, 2 квітня, Архієпископ і  Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин очолив Божественну Літургію св. Василія Великого в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового.

Спільно з Митрополитом на Літургії молилися отець-протопресвітер Юрій Новіцький, Судовий вікарій Архієпархіїпрот. Степан Балагура та о.-мітрат Іван Козовик.

Роздумуючи над Євангельським уривком цього дня, Владика, в часі проповіді, звернувся до присутніх у храмі. «Християнство народилося з любові Бога до людини і довершується любов’ю людини до Бога та до людей», - зауважив Проповідник та наголосив, що «тільки для людини служити – означає певне приниження, зменшення власної гідності, а для Бога служити – означає дорогу до величі».

Ці роздуми стосувалися прохання Христових учнів Якова та Івана, щоб вони отримали ключові місця в Його Царстві. «Ісус Христос їм цієї позиції не відмовляє, але повчає їх і вказує, в чому полягає його справжня велич».

Так, за словами Митрополита, Церква впродовж віків закликає та заохочує до збирання християнських чеснот, які єдині матимуть вплив на наш життєвий успіх. «Це умова, що дає можливість кожному віруючому скласти іспит свого духовного життя. Це умова зосередження на хресті», – вів далі Архієрей, зазначаючи, що хрест – не проста історична дійсність тих часів, але стиль життя та принцип кожного християнина.

Вкінці Кир Володимир додав, що наше наслідування досконалого зречення самих себе має єдину мету – сповнення Божої волі та заохотив усіх розвивати у собі чесноту скромності та любові до ближніх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Святкування 150 річчя з дня народження блаженного Григорія Хомишина у рідному селі

На завершення молитви о. Юрій Новіцький подякував Митрополитові за звершену Літургію та турботу, а також висловив слова вдячності усім присутнім на Богослужінні.

Користаючи з нагоди, Митрополит Володимир запросив громаду на Хресну Дорогу вулицями Івано-Франківська, яка розпочнеться сьогодні об 13 год. від храму Царя Христа, монастиря оо. Василіян (вул. Незалежності, 181).

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4