Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Сьогодні, 12 квітня, парафіяни та школярі села Угорники разом з отцем Юрієм Труханом висадили алею плодових дерев на честь 150-річного ювілею єпископа УГКЦ Григорія Хомишина. 

За словами керівника Бюро УГКЦ з питань екології д-ра Володимира Шеремета, сьомий рік поспіль бюро ініціює акцію метою якої є показати, що ми цінуємо природу створену Богом. Традиція посадки парафіяльних садів спостерігається по всіх регіонах, - інформує Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ з посиланням на Фіртку.

"Сьогодні приємно, що красивішими та екологічно чистішими стануть Угорники, а разом з тим й Прикарпатський край. Плодовий сад стане свідченням любові наших парафіян до природи. Таких парафіяльних садів на Прикарпатті посаджено понад десяток", - зазначив церковний еколог Шеремета. 

Як зауважив о. Юрій Трухан, парафіяльний сад має кілька призначень. Найперше він названий на честь єпископа Григорія Хомишина, а його центральна алея названа на честь героїв Небесної сотні. Також сад матиме рекреаційне значення, тут парафіяни села зможуть відпочивати та цінуватимуть екологічний аспект.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В урочищі Підлюте відбулись реколекції для аніматорів парафії Царя Христа

"Чому фруктові дерева? Тому що Божі творіння мають служити для людей. Парафіяни церкви зможуть прийти в сад відпочити і пригоститись яблуками чи взяти, навіть, їх на Спаса. Тут також встановимо лавочки та гойдалки. Думаю, за півтори року ми збиратимемо перші плоди", - розповів о. Юрій.

Загалом у саду налічуватиметься сотня плодових дерев. Сьогодні парафіяни висадили 60 плодових саджанців - яблука та сливи, а восени планують висадити ще 40 дерев - черешні, груші та вишню. 

Крім того, як зазначив о. Юрій, на території церкви, за європейським зразком, планують збудувати дім для пристарілих.

Пасторальне планування

Червень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1