Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Сьогодні ввечері в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового продовжились богослужіння Страсного Четверга молитвою Утрені страстей, під час якої дванадцять священнослужителів читали уривки з Євангелій, які розповідають про останні моменти з життя Спасителя, Його розп'яття та поховання. Очолили спільну молитву Івано-Франківські Архієреї: Митрополит Володимир Війтишин та Єпископ-помічник Йосафат Мощич.

Утреня страстей - унікальне богослужіння, оскільки служиться тільки один раз у році. Дванадцять Євангелій складені по текстах чотирьох євангелістів. У проміжках між читаннями семінарій хор «Благовіст» співав, за уставом, 15 антифонів, які доповнюють і пояснюють перебіг євангельських подій.

Церква постійно закликає вірних пережити разом з Христом події тих страшних годин, коли Спаситель молився Своєму Отцеві до кривавого поту і не був почутий, тобто не отримав того, що хотілося Йому як людині - уникнути страждання. Молитву Свою Він завершив висловленням повної відданості волі Отця: «Але не як Я хочу, а як Ти».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розпорядок богослужінь у Страсний тиждень в Архікатедральному і Митрополичому соборі

Знову слухаючи слова Євангелія, віруючі стають ніби співучасниками подій, описаних в них. Страждання Господа переживаються і стають частиною особистого духовного досвіду. Саме в співпереживанні Христу є сенс антифонів цієї служби.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Січень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4