Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Сьогодні, 14 квітня, в нашій Церкві -  Страсна п’ятниця. Це найскорботніший день для християн, тому що саме в п’ятницю Христос добровільно віддав Себе на хресну смерть заради людей. На богослужіннях згадується час, коли Ісус Христос віддав на хресті свій дух Богу Отцю, а Його учні – Йосиф Ариматейський і Никодим випросили дозвіл у Пилата та зняли з хреста для поховання Пречисте Тіло Господнє (Ів. 19,8-10).

В Архікатедральному соборі Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин разом з Єпископом-помічником Преосвященним Владикою Йосафатом Мощичем очолили ранкові богослужіння – Великі (Царські) Часи та Вечірню з виставленням Плащаниці. Співслужили Архієреями священнослужителі з кафедрального собору та Духовної семінарії.

Подібно як Йосиф Ариматейський зняв з хреста та поховав тіло Ісуса, обгорнувши його полотном, так і ми сьогодні виставляємо Плащаницю, щоб прийти до неї, поклонитися пречистому тілу Господньому і цілувати його серцем і устами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Страсний четвер Митрополит Володимир омив ноги дванадцятьом священикам

Несли Плащаницю почергово священнослужителі нашої Архієпрахії. Сотні франківців долучилися до цього Богослужіння. З сумом вони слідували за процесійною ходою навколо храму із виносом Плащаниці. Після обходу навколо фігури матері Божої на майдані Шептицького Плащаницю поклали на приготований стіл прикрашений квітами і свічками.

Сьогодні у всіх наших храмах виставляють Плащаницю, щоб вірні могли прийти до неї, поклонитися пречистому тілу Господньому і цілувати його серцем і устами.

Продовжаться молитовні богослужіння Великої п'ятниці сьогодні об 17:30 Єрусалимською Утреньою.

ФОТО: Дмитро Дем'янів

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Червень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1