Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Папа представляє Ісуса, тож хочу зробити те, що чинив Він», – сказав Святіший Отець Франциск у проповіді, яку він виголосив під час Святої Меси «на Господній Вечері», що її у четвер, 13 квітня 2017 р., очолив у каплиці в’язничного комплексу в Паліяно поблизу Риму. Під час богослуження, яким розпочинається Пасхальне Тридення, Папа обмив ноги 12 засудженим, двоє з яких відбувають довічне покарання, а інші повинні вийти з в’язниці між 2019 та 2073 роками. Серед них було троє жінок та мусульманин, який готується прийняти Хрищення.

Коментуючи євангельський уривок, в якому розповідається про останню вечерю Ісуса з апостолами перед Страстями, Наступник святого Петра підкреслив, що Ісус знав, що Його зраджено, що Його буде видано тієї ночі. І каже євангелист: «Полюбивши своїх, що були у світі, полюбив їх до кінця».

«Бог любить саме так: аж до кінця. І віддає життя за кожного з нас та пишається цим, бажає цього, бо Він любить. Любити до кінця: це не є легко, тому що всі ми є грішниками, всі маємо обмеження, вади, різні речі. Всі ми вміємо любити, але ми не такі як Бог, Який любить, не дивлячись на наслідки, любить до кінця», – сказав проповідник, зазначаючи, що Ісус дає приклад: бувши «Главою», вмиває ноги Своїм учням.

«Вмивання ніг, – пояснив Святіший Отець, – це був звичай, який в ті часи здійснювався перед обідами й вечерями, адже тоді не було асфальту й люди ходили серед пилу. Тому, одним з жестів, приймаючи когось вдома, в тому числі й з метою трапези, було вмити ноги. Це робили невільники, поневолені особи, але Ісус перевертає все з ніг на голову та Сам виконує це. Симон не хотів дозволити на це, але Ісус пояснив, що повинно бути саме так, що Він прийшов у світ, щоб служити, служити нам, щоб стати для нас рабом, щоб відати за нас життя, щоб любити до кінця».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Страсний четвер Митрополит Володимир омив ноги дванадцятьом священикам

Папа розповів, що коли вже під’їжджав до місця призначення, на дорозі його вітали люди. Дехто казав: «Їде Папа! Глава Церкви!». «Главою Церкви є Ісус! Не жартуймо! Папа представляє Ісуса, і я хочу вчинити те, що робив Він. Під час цього обряду парох обмиває ноги вірним. Бачимо переворот: той, хто здається найбільшим, повинен виконати працю невільника, але це для того, щоби сіяти любов», – сказав Святіший Отець, додаючи:

«Щоб сіяти любов між собою, я не кажу вам сьогодні пообмивати ноги одні одним, бо це було би лише жартом. Але як образ, то так. Кажу вам, що якщо маєте нагоду допомогти, виконати тут, у в’язниці якусь послугу для товариша чи товаришки, вчиніть це. Бо це – любов, це те саме, що вмити ноги. Це означає служити».

Проповідник пригадав, що апостоли одного разу сперечалися між собою про те, хто між ними є найбільшим, найважливішим, а Ісус відповів: «Хто хоче бути важливим, той повинен стати найменшим і слугою для всіх». І саме це Він вчинив із нами:

«Він нам служить. Він – слуга всім нам, бідолахам. Але Він – великий, Він – добрий. Він любить нас такими, якими ми є. Тому, під час цього обряду, думаймо про Бога, про Ісуса. Це не фольклорний обряд: це жест, аби пригадати про те, що нам дав Ісус. Після цього Він взяв хліб і дав нам Своє тіло, взяв вино і дав нам Свою кров. Такою є Божа любов. Сьогодні думаймо лише про Божу любов», – сказав Святіший Отець, і через кілька хвилин виконав зворушливий обряд.

Джерело: Радіо Ватикану

Пасторальне планування

Червень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1