Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Страсна п'ятниця для християн цілого світу особливий день молитов та скорботи, адже саме цього дня наш Божественний Спаситель Ісус Христос прийняв добровільні муки та смерть задля нашого спасіння. Цей день покликаний пробудити в людських серцях справжнє покаяння та приготувати усіх до світлого свята Христового Воскресіння. Сьогодні ввечері, в Архікатедральному соборі, продовжились богослужіння Великої п'ятниці молитвою Єрусалимської Утрені. 

Ця молитва є символічною вершиною спокутного служіння Ісуса Христа, коли Він перебував у гробі. Саме це Літургійне дійство і виражає цю таємницю набагато краще за всі теоретичні ствердження. Разом зі священнослужителями Архікатедрального собору та Духовної семінарії молилися Івано-Франківські Архієреї: Митрополит Володимир Війтишин та Владика Йосафат Мощич, які, власне, і очолили богослужіння.

Наш візантійський обряд є багатий, а особливо - у часі приготування до Великодня, на чарівні наспіви. Саме їх під час богослужіння виконував семінарій ний хор «Благовіст».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Страсний четвер Митрополит Володимир омив ноги дванадцятьом священикам

Додамо, що Єрусалимська утреня розпочинається як надгробна Служба, як плач над мерцем. Вірні стоять біля Гробу Господнього і споглядають Його смерть. Співається Псалом 118 і до кожного його вірша додаються особливі слова. В них виражається жах всього створіння перед смертю Господа, співчуття, жалість та печаль. Але з самого початку, до цієї першої теми печалі, жаху і здивування додається зовсім інша, яка звучить все сильніше і сильніше. Вона виражена насамперед у самому псалмі 118: "Блаженні непорочні в путі, що ходять у Законі Господнім". Відчувається присмак прийдешнього торжества...

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Червень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1