Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Велику Суботу Церква згадує поховання Спасителя, перебування Його тіла в гробі, та сходження душею до пекла для проповіді там перемоги життя над смертю, а благодаті над гріхом. В глибинах аду Господь визволяє з пекельних кайданів тих праведників, що очікували Його пришестя, а по цьому, вводить до раю розбійника, що покаявся.

Богослужіння цього дня в Архікатедральному соборі розпочались з самого ранку. Божественну Літургію св. Василія Великого, якій передувала Вечірня, очолив Митрополит Володимир Війтишин. Разом з ним молилися Преосвященний Владика Йосафат Мощич, Єпископ-помічник, митр. прот. Юрій Новіцький, настоятель Архікатедрального собору, та парафіяльні сотрудники. Крім того, в богослужінні взяли участь численні віряни, які прийшли вклонитись лежачому у гробі Господеві.

Для більшого розуміння відправили, за уставом цієї молитви, після малого входу з Євангелієм перед Плащаницею читалися паремії, в яких зібрано основні старозавітні пророцтва і прообрази про Ісуса Христа – Спасителя та Відкупителя людства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розважання над Страстями Господніми на Єрусалимській Утрені

Перед читанням Євангелії священнослужителі змінили темне облачення на світле. Важливою частиною богослужіння став чин благословення хлібів та вина, який звершив Митрополит Володимир одразу після відпусту Літургії. Цей обряд нагадує нам про ті часи, коли християни всю ніч у храмі очікували часу настання Пасхи. 

Також пригадуємо, що завтра Пасхальні богослужіння в Архікатедральному соборі розпочнуться об 06:30 год.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Червень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1