Сьогодні, 16 квітня всі християни світу святкують Воскресіння Христове. Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.

Великоднє Богослужіння в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового розпочалося вдосвіта. Спершу Митрополит Володимир Війтишин, разом з Єпископом-помічником Преосвященним Владикою Йосафатом Мощичем та священнослужителями головної святині нашого міста, провадив Надгробну молитву. Вона, за уставом, завершилось обходом довкола церкви під супровід гучного співу. Цей обхід є символом ходу жінок-мироносиць вранці у неділю до Господнього гробу. Після обходу, перед зачиненими дверима церкви, наче перед запечатаним Божим гробом, почалась воскресна утреня.

Опісля розпочалась святкова Божественна Літургія, в якій взяли участь численні мешканці нашого міста так, що святиня була переповненою. Доносячи до християн радість Воскресіння під час проповіді, Митрополит Володимир зазначив, що Воскресіння Христове є для кожного з нас не просто віддаленою історичною подією, але реальністю, яку щоденно переживаємо, як в особистому житті, так і в служінні Христової Церкви, яка через Святі Таїнства, уприсутнює Пасхальне таїнство.

"Живе, невдаване, автентичне свідчення нашої особистої зустрічі з Воскреслим, – є запорукою того, що християнство не перетвориться на якусь культурну традицію, ідеологію чи систему філософських поглядів, але залишиться живою вірою у Живого і Воскреслого Господа", - наголосив Архієрей.

Проповідник звернув увагу на те, хоча Пасхальна радість наповнює наші серця, ми не можемо бути байдужі до складної ситуації сьогодення: страждань наших братів і сестер на Сході України, а також важких суспільних випробувань, з якими кожноденно зустрічаємося. "Воскресіння є найбільшою надією, запевненням, що наше швидкоплинне життя покликане до вищої реальності – вічної блаженної злуки з Богом.  Саме ця правда, має додавати нам терпеливості, мужності та наполегливості у повсякденному свідченні Воскреслого Господа нашими християнськими вчинками, особистою любов’ю та прощенням", - вів далі Владика.

Він зазначив, що саме ця правда спонукала блаженного Владику Григорія Хомишина і владику Софрона Дмитерка, ювілеї яких цьогоріч вшановує Архієпарія, не йти на компроміс зі злом, не змирюватися із несправедливою реальністю, але ціною власного життя свідчити Христа «Сонце правди».

"Осяяні благодаттю та радістю Христового Воскресіння, несімо у свої власні домівки, місця праці, діяльності та відпочинку, незгасне світло Господньої любові та тепла. Обіймімо найбільш нужденних та відкинутих, потішмо засмучених", - заохотив Предстоятель Івано-Франківської Архієпархії.

На завершення Літургії, Кир Володимир привітав усіх присутніх в храмі, владу, телеглядачів і радіослухачів з великим празником, а в особливий спосіб вітав отців та парафіян Архікатедрального Собору, адже свято Христового Воскресіння є їхнім храмовим святом.

Після відправи усі вийшли на площу А. Шептицького, де наші Владики освятили міській громаді великодні кошики.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4