Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У другий день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин завітав для спільної молитви на парафію Різдва Христового, що по вул. Мазепи. Архієрей очолив Божественну Літургію та привітав громаду з величним святом Христового Восркесіння.

Владиці співслужили отці храму, на чолі з парохом прп. о. Софроном Зелінським, ВС, а численно зібранні вірні радісно та урочисто славили Христове воскресіння. Під час проповіді о. Софрон прочитав Великоднє послання Блаженнішого Святослава, в якому Глава УГКЦ зазначає, що святкувати Пасху сьогодні означає бути здатними до пасхальної самопожертви задля добра свого народу.

"Ким є той Христос, якого ми зустрічаємо воскреслим із гробу? Насамперед Він є нашим воплоченим Богом, який переміг смерть і якого ворота аду не змогли втримати. Якщо ми у Святому Хрещенні таїнственно вмерли і воскресли з Христом, якщо ми причащаємося Його Тіла і Крові, тобто споживаємо новозавітну Пасху, та ознаменовані кров’ю Христа, то і нас смерть оминає, «проходить мимо», і відкриваються перед нами двері небесні", - йдеться у посланні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Торжество Христового Воскресіння в Івано-Франківську

Блаженніший повчає, що щоразу, коли ми молимося Божественну Літургію, то стаємо причасниками воскресіння – того життя, яке сьогодні засяяло нам із порожнього гробу. І це життя Воскреслого є благословенним вінцем для нас, дітей Божих, знаком нашої гідності й нашого покликання бути свідками Його у світі та проповідниками Його Євангелія.

За словами Глави Церкви, святкувати християнську Пасху сьогодні означає бути здатними силою Воскреслого вставати і пробудитися до дії, до особистої пасхальної самопожертви задля добра свого народу, його свободи та кращої долі: «Дивлячись на обличчя наших українських воїнів-героїв, які принесли своє життя в жертву за рідний народ, можемо бути впевнені, що Небесний Отець приймає ці жертви в імені свого Сина. Саме у них через воскреслого Христа ми вже маємо перемогу над злом і зцілення душевних і тілесних ран». Також святкувати християнську Пасху означає бути носіями перемоги життя там, де панує смерть: «Щиро визнавати те, що Христос «воістину воскрес», означає повірити, що завдяки нашому особистому рішенню та зусиллю є воістину можливим побороти корупцію і неправду в нашому суспільстві, що саме від нас залежить, яким буде наша країна: чи вона буде вмирати, віддана на поталу могутнім світу цього, чи встане, пробудиться, оновиться і воскресне до справжнього життя, гідного людини як образу Божого».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УВАГА НЕБЕЗПЕКА: Пластикові квіти та вінки!

 

В кінці послання Блаженніший Святослав привітав вірних і духовенство зі світлим Христовим Воскресінням: «Вітаю всіх вас … із днем визволення від смерті й зла та відкриття дверей до життя, надії і любові. Зичу всім миру Христового, миру, який дарує нам Христова перемога над злом і неправдою, миру, якого серед війни так щиро прагне кожне українське серце. Ще раз усім вам, в Україні й на поселеннях сущим, засилаю свої сердечні вітання. Щиро бажаю вам благословенних Великодніх свят, смачного свяченого яйця та світлої пасхальної радості».

Після Божественної Літургії Митрополит Володимир подякував усім за спільну молитву та побажав веселих та Богом благословенних свят.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Квітень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6