Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У четвер, 20 квітня, в Івано-Франківській обласній універсальній наукові бібліотеці ім. І. Франка відбулось відкриття пересувної виставки "Блаженний Григорій Хомишин у релігійно-церковному та глядацько-культурному житті України”. Її організував Єгрешій Олег Ігорович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доцент кафедри церковного мистецтва та гуманітарних наук, директор Інституту історії Церкви Івано-Франківського богословського університету імені св. Івана Золотоустого.

Крім самих світлин, які розміщенні на трьох банерах, до уваги відвідувачів представили також зібрані текстові матеріали: книги, послання, публікації з різноманітних часописів і періодик.

«Мета цієї виставки – ще раз привернути увагу до непересічної постаті Блаженного Григорія Хомишина», - каже п. Олег. За його словами вона вже побувала в Івано-Франківському богословському університеті, Медичній академії та Прикарпатському національному університеті. Студенти та професори цих навчальних закладів вже мали нагоду послухати про особу останнього Станіславівського єпископа та наочно побачити фрагменти з його життя.

«Оскільки ми живемо в час візуалізації, дуже важливо є показати громадськості наочно особу Владики Григорія. Він був нашим, Станіславівським єпископом, про якого ми ще дуже мало знаємо», - говорить п. Олег та зізнається, що ця виставка є черговим кроком на великому шляху дослідження особи Блаженного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську презентуватимуть документальну стрічку про маловідомі факти з життя Патріарха Йосифа Сліпого

В свою чергу, п. Андрій Королько, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, каже, що в свій час Владика Григорій користувався великою цікавістю як серед громади міста, так і серед різних періодичних видань. «Коли Владика Хомишин вступав на престіл Станіславівської єпархії, очевидці стверджують, що всі балкони центральної частини міста були уквітчані квітами, а народ гучно вітав свого Архієрея», - твердить науковець.

Пересувна виставка "Блаженний Григорій Хомишин у релігійно-церковному та глядацько-культурному житті України” перебуватиме в обласній бібліотеці впродовж кількох днів, а далі її демонструватимуть в інших закладах міста.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Січень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4