Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У страсний тиждень у селі Тяпче з благословення пароха о. Ігора Яблоня  у  храмі Святого о. Миколая  відбувся майстер-клас для дітей з написання писанок. Чимало діточок для невеличкої громади прийшло навчитися писати писанки.  

Коли приходить весна в Україну, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя і надходять Великодні свята, сідають люди у своїх оселях біля печей, свічок і беруться за давнє-предавнє ремесло - розписування писанок. Звичай писання писанок українцями знаний усіма слов'янами, румунами, греками, німцями, литовцями, латишами. До XIII ст. писанки були знані в цілій Європі та Західній Азії, а коли таке дійство відбувається при церкві, радіють дорослі і діти тому, що діти навчаться самі і передадуть прийдешнім поколінням.

Радо діти відтворювали узори, які символізують весну, різноманітні квіти, гілки дерев, гірські рослини, гірлянди, віночки, букети. У кожній дитячій долонці писанка  оживала, очі світилися від щастя, а час проведений на майстер класі промайнув дуже швидко, тільки спільна фотографія у храмі з писанками буде дорогоцінним спогадом, який матиме життя у майбутньому.

«Здавалося, що теплотою дитячих сердець, при написанні писанок, можна було б  зігріти увесь світ», - каже Ірина Яблонь – учитель, котра працювала з дітьми на майстер класі. У спільній праці, у дітей виникло дуже багато ідей на майбутнє і даний досвід буде удосконалюватися з роками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великопісні моління з частинкою Животворного Хреста у с. Тяпче

Ось що сказав про українську писанку Михайло Стельмах: «Народ живе красою, уміє не лише створити, а й обезсмертити себе у прекрасному. Стільки стрілося в писанці! Казка, пісня, бувальщина, материнська колискова й росяна стежка дитинства,   дужість повноліття, мудрість старості і присмак вічності у присмерку вечірнього неба. З радістю — смуток, з усмішкою — надія. Добирайте, осмислюйте, повертайте скарби народові, котрий примножить їх знову і знову». Гарні слова письменника закликають кожного любити свої звичаї, традиції, свій народ, культуру, прививати любов до Творця, до джерела і дателя усього живого. Саме діти  є  наше  майбутнє, а писанка символ життя і краси,  привчаймо дітей до прекрасного і світлого.

Прес-центр Долинського протопресвітеріату

Пасторальне планування

Травень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3