У вівторок, 25 квітня, в Івано-Франківську відбувся перший з'їзд архієпархіальних дяків. Організаторами зустрічі виступив Дяківсько-регентський інститут ІФБУ, Літургійна комісія Івано-Франківської Архієпархії та відповідальний за церковний спів прот. Тарас Огар.

Розпочався з’їзд Молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Спільно з Владикою молились: Ректор ІФДС прот. Олесь Будзяк, митр. прот. Борис Гобир, прот. Тарас Огар та прот. Зеновій Слоїк.

Звертаючись, після молитви, до присутніх дяків і регентів, Митрополит Володимир подякував їм за їхнє служіння, яке часто забирає дуже багато сил. «Наше спільне служіння є дуже відповідальним, адже ми покликанні до служіння Святій Церкві», – наголосив Владика. За його словами, дяк чи регент, який працює у Божому храмі, повинен бути добре підготовлений, саме до цього й покликані такі зустрічі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запрошуємо випускників шкіл на прощу!

«Пам’ятайте, що співати у Божій святині – дуже поважна справа, однак вона вимагає вагомих знань та підготовки. Мусимо старатися, щоб мати та плекати одностайність у нашому служіння в храмах нашої Архієпархії», – сказав на закінчення Митрополит. Також Архієрей представив відповідального за церковний спів у нашій Архієпархії прот. Тараса Огара.

Опісля відбувся виступ про роль і значення церковного співця, потреби вишколу і формації дяка та регента. Потім учасники з’їзду поділилися для праці в малих групах та підвели підсумки. Крім того для   присутніх був організований майстер-клас з вокалу і хорового співу, після якого кожний бажаючий міг пройти індивідуальне прослуховування. На завершення усі присутні дяки та регенти Архієпархії своїм співом допомагали отцями Івано-Франківської Духовної семінарії співслужити богослуження Вечірні.

Плодом даного з’їзду стала організація при Дяківсько-регентському інституті річних курсів підвищення кваліфікації. Усі дяки та регенти були поділені на категорії за рівнем кваліфікації та місцем служіння (об’єднано кілька деканатів  в кущі).

Форма навчання - заочна (8 зустрічей на рік, кожна з яких базуватиметься на вивченні піснеспівів - одного гласу), зустрічі будуть відбуватися 1 раз на місяць і включатимуть лекції з уставу, літургіки та літургійного співу, а також індивідуальні заняття з вокалу чи при потребі з диригування. 

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ