Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Під опікою Марії, споглядаючи справжнє обличчя Ісуса Спасителя, — сказав Папа Франциск під час Святої Меси з нагоди сотої річниці об’явлень Божої Матері в Фатімі.

На початку літургії Папа канонізував Франциско і Гіацинту Марто, яким Діва Марія об’явилася сто років тому в Фатімі.

У своїй гомілії Святіший Отець говорив про Марію, яка плащем Світла огортає всіх нас і провадить до Бога, який спішить нам на порятунок.

«Діва Марія прийшла сюди не для того, щоб ми Її бачили: для цього матимемо цілу вічність, звісно, якщо потрапимо до неба. Але Вона, передвіщаючи та застерігаючи нас перед загрозою пекла, до якого веде — часто пропоноване та нав’язуване — життя без Бога і життя, яке безчестить Бога в Його створіннях, прийшла нагадати нам про Боже Світло, що мешкає в нас та огортає нас», — сказав Святіший Отець.

Звертаючись до паломників, Папа наголосив, що ми маємо Матір, і тому, схопившись, немов, діти за Її покров, живемо надією, «яка спирається на Ісусі». Коли Він зійшов на небо, то приніс по правицю Небесного Отця нашу людську природу, «взяту в лоні Пречистої Матері», й «ніколи її не залишить».

«Змііцнені цією надією, ми зібралися тут, аби подякувати за численні благословення, які Небо уділило нам протягом тих ста років, що пройшли під покровом Світла, який Богородиця — починаючи з Португалії, багатої надією, — розгорнула на всі чотири сторони світу. Як приклад, маємо перед собою святих Франциско та Гіацинту Марто, яких Діва Марія ввела у безмежне море Божого Світла, спонукавши їх поклонятися Йому. З цього вони отримували силу для того, щоб долати спротив і страждання. Божа присутність стала постійною в їхньому житті, як це чітко виявилося в неустанній молитві за грішників та в прагненні постійно перебувати біля Ісуса, “прихованого” в дарохранительниці», — сказав Папа.

«Дякую, брати й сестри, за те, що ви мене супроводжували. Я не міг не приїхати сюди, щоб ушанувати Пречисту Матір та Їй ввірити Її дітей. Під покровом Марії вони не загинуть; з Її рук зійде надія і мир, яких вони потребують і про які я молюся для всіх моїх братів і сестер у хрещенні та в людській природі, особливо, для хворих і неповносправних, ув’язнених і безробітних, убогих і покинутих. Найдорожчі брати й сестри, молімося до Бога з надією, що нас почують люди, та звертаймося до людей з упевненістю в тому, що Бог нас підтримає», — додав Папа Франциск.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Лисці відзначали 100-річчя об'явлень Матері Божої в Фатімі

Святіший Отець наголосив: Бог нас створив «як надію для інших», і ця надія є «справжньою та здійсненною відповідно до стану життя кожного». А оскільки Ісус, який завжди нас випереджає, вчить: «Якщо зерно пшениці, що впало у землю, не помре, то залишиться одне, а якщо помре, то принесе рясний плід», — то цим нагадує нам, що «життя можна пережити лише завдяки великодушності іншого життя».

«Під опікою Марії, — підсумував Папа, — ми в світі є “вартовими світанку”, які зможуть споглядати справжнє обличчя Ісуса Спасителя, обличчя, яке сяє у час Пасхи, і відкрити «молоде і прекрасне обличчя Церкви, що сяє тоді, коли вона гостинна, вільна, вірна, убога в засобах і багата любов’ю».

Джерело: CREDO

Пасторальне планування

Травень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3