Двоє з трьох молодих візіонерів Фатіми, Гіацинта й Франциско Марто, були оголошені святими. Папа Франциск зробив це на початку Меси в місцевому санктуарії Божої Матері Розарію в соту річницю першого об’явлення Богоматері 1917 року.

Вони стали наймолодшими святими Католицької Церкви, які не є мучениками. Процес беатифікації третього візіонера, Люції дос Сантос, триває.

Після співу гімну до Святого Духа «Veni Creator Spiritus» ординарій дієцезії Лейрія‑Фатіма, єпископ Антоніу Аугусто дос Сантос Марто, в супроводі постулаторки процесу канонізації, с. Анджели Коельо, попросив Папу про канонізацію блаженних Франциско Марто і Гіацинти Марто. «Святіший Отче, Свята Мати‑Церква щиро просить Вашу Святість зарахувати до лику святих блаженних Франциско Марто і Гіацинту Марто, щоб усі вірні могли їх вшановувати як таких», — сказав єпископ Марто.

Він представив короткі біографії обох дітей, після чого пролунала Літанія до Всіх Святих. На закінчення Папа Франциск виголосив португальською формулу канонізації: «На славу Святої і Нероздільної Трійці, для звеличення католицької віри і зростання християнського життя, силою Господа нашого Ісуса Христа і святих апостолів Петра і Павла, а також нашою, після попередніх зрілих роздумів, численних молитов і за порадою багатьох наших братів у єпископстві постановляємо і стверджуємо, що блаженні Франциско Марто і Гіацинта Марто — святі, і вписуємо їх у каталог святих, рекомендуючи, щоби їх почитали як святих в усій Церкві. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа». Слова Папи присутні прийняли оплесками.

«Пастушки з Фатіми були канонізовані, бо прийняли місію, покладену на них Богом, погоджуючись тим самим на багато важких жертв. У певному сенсі, вони взяли на себе відповідальність за світ, — вважає о. проф. Джан Маттео Роджіо, маріолог із Папського теологічного факультету «Маріанум». — Їхнє свідчення, по суті, полягає на тому, щоби брати на себе відповідальність в ім’я Бога за інших. Вони жили під час Першої світової війни, а потім за часів ненависті, перед лицем великої трагедії. В таких умовах, коли всі думають тільки про перемогу у війні, взяти на себе відповідальність за інших могло здатися чимось образливим, своєрідної формою пораженства. Проте таким було покликання цих дітей, дар, який вони отримали від Бога: відчувати відповідальність за інших», — сказав отець Роджіо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Життя – прерогатива Бога. Як франківці на захист життя виходили

Він підкреслив, що «таким чином, через відповідальність, людина розвивається і закладається фундамент нової цивілізації, не такої, що веде до воєн». Він додав, що на практиці це виявилося у багатьох самозреченнях і умертвіннях, які взяли ці діти. «Так у ті часи розуміли покуту. Умертвляли себе, але завжди з думкою про інших, аби для інших людей з цього виникло якесь добро», — зазначив фахівець з марійних об’явлень. На його думку, канонізацією Франциско і Гіацинти Марто Церква показує, що святість не залежить від віку. Її можна осягнути в дитинстві, найкращим прикладом чого є сама Марія.

Джерело: CREDO

Пасторальне планування

Грудень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6