У неділю всіх святих, 11 червня, в Івано-Франківську трапилась подія історичного масштабу: на території міської клінічної лікарні відбулось освячення відновленої каплиці Божого милосердя. Чин освячення здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Історичні дослідження стверджують, що каплиця збудована разом з лікарнею, тобто 1842 року, а це означає, що це найстаріша збережена в такому стані каплиця нашого міста! Процес реставрації святині розпочався ще в 2014 р. і триває до сьогодні. На цю світлу події прибуло чимало гостей, серед яких і Міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків, і Головний лікар МКЛ п. Масляк Тарас та інші поважні представники.

Освятивши святиню зовні, Митрополит Володимир хрестом відчинив двері, які були зачиненими ще з часів ІІ Світової війни. Владика розпочав Божественну Літургію, в часі якої звернувся до зібраних вірян з повчальним словом.

Спершу Архієрей розповів про сьогоднішнє свято – неділю всіх святих, зазначаючи, що кожен святий – прекрасний приклад для наслідування. «Ми усі покликані до святості, це – наша мета. Однак самим дістатись до Небесної Батьківщини є вкрай складно, а тому святі є тими нашими провідниками по дорозі до нашого Небесного Отця», - мовив Владика.

У другій частині свого слова, Митрополит Володимир розповідав про святий храм, його мету та роль у житті людини. Серед іншого, Архієрей зазначив, що церква є Божим домом, а тому нам, християнам, слід завжди з повагою та великою шаною перебувати в цьому святому місці.

Читайте також: 12-13 червня відбудуться нічні чування у Крилосі

Під час Літургії Владиці співслужили: капелан МКЛ прот. Роман Терлецький, Синкел у справах капеланського служіння прот. Василь Рак та Голова Патріаршої комісії у справах душпастирства охорони здоров’я прот. Руслан П’яста.

Після спільної молитви, Митрополит подякував о. Роману, усім жертводавцям та будівничим, які провели клопітку працю і привели каплицю до належного та гідного виду. Відтак, на подвір’ї святині, присутні мали нагоду почути про історію цього храму та процес його реставрації.


Більше фото на нашій сторінці в мережі facebook

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4