У неділю Всіх святих, 2 липня, у с. Маріямпіль, Галицького району, відбулась щорічна проща родин до Чудотворного образу Матері Божої. Вперше, окрім традиційних богослужінь, на прощі провели так званий «Собор Марій».

Впродовж двох днів паломники, які прибули з різних куточків Прикарпаття, а також з інших областей України і навіть з-за кордону, молилися, просячи Божого благословення для своїх родин. Молебень, Вечірня, співана Вервиця, а також регіональний фестиваль духовної Марійської пісні – усе це було в програмі прощі.

А вже в неділю, 2 липня, молільники, на чолі з парохом о. Романом Дзюбаком та отцем-протопресвітером Галицьким Ігорем Броновським, зустрічали Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина. Приїзд Владики став кульмінаційним моментом прощі до Чудотворного образу Матері Божої, що в Маріямполі.

Митрополит очолив Божественну Літургію під час якої звернувся до присутніх, роздумуючи над торжеством Всіх святих українського народу. Серед іншого, Владика повчав, що поклоняючись святим, ми віддаємо честь Богові, бо ж святість походить від Бога.

«Перед нашими очима постають сьогодні ці праведники, як рання зірниця Христової благовісті св. княгиня Ольга, св. рівноапостольний князь Володимир – хреститель України, архієреї-святителі, святі Борис і Гліб, святі Антоній і Теодозій Печерські, св. Йосафат та багато інших святих, мучеників і проповідників, що заради Христа карались у в'язницях і каторгах, які своєю праведною кров’ю зросили нашу багатостраждальну українську землю та наші святі новомученики, які були проголошені св. Папою Іваном Павлом ІІ у 2001 р.», - навчав Проповідник.

Читайте також: У Долині відзначили 25 років храму

Владика зазначив, що і в наш час є багато праведних людей, прерогативою яких є заповіді Блаженства нашого Господа.

«Вони є нашими братами і сестрами по крові, бо вийшли з нашого народу, і є також дороговказом для вірності Богові, Святій Церкві та нашому українському народові», - вів далі Архієрей.

Вітаючи всіх, хто родинами прибув на прощу, Владика зазначив, що подружжя – річ свята, оскільки це Божа установа для продовження людського роду. Він заохотив усіх дорослих, а особливо молодь, яка перебуває на шляху вибору свого подружнього стану, гаряче молитися та мати правдиве розуміння гідності християнського подружжя.

Після Божественної Літургії вперше був проведений Собор Марій. На свято жінок з таким іменем до селища приїхали близько 200 Марій з різних районів Івано-Франківщини, Києва, Ужгорода, Тернополя, Львова, Чернівців та, навіть, з Польщі. Офіційно зареєструвалися 174 Марії й їм вручили спеціальні пам'ятки. Ще більше 50 не зареєструвалися. Митрополит Володимир відзначив найстаршу Марію - 91 рік та наймолодшу - 3 роки. Обидві - жительки селища Маріямпіль.

Читайте також: Проповідь Блаженнішого Святослава у Ватикані з нагоди стоп’ятдесятиріччя канонізації святого Йосафата

Відтак всі помолились за мир та Господнє благословення для Батьківщини нашої України молитву «Боже Великий, Єдиний», а Владика уділив усім прочанам своє Архієрейське благословення.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Лютий 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3