У своїх роздумах перед молитвою «Ангел Господній» у неділю 6 серпня, у свято Преображення Господнього, Папа Франциск наголосив, що зустріч з Христом повинна вести до справжнього навернення і окремо згадав тих, що в літній час переживають самотність та забуття: про хворих та убогих, про людей, що зазнають несправедливості, сваволі та насильства.

Звертаючись до тисяч римлян і паломників, які попри рекордну спеку зібрались на площі святого Петра у Ватикані, щоб помолитись разом зі Святішим Отцем, він зазначив, що євангельська сторінка свята Преображення розповідає про те, що апостоли Петро, Яків та Йоан стали свідками цієї незвичайної події. Ісус узяв їх з Собою «повів їх окремо на високу гору» (Мт 17, 1). У той час як Він молився, обличчя Його змінилося і засяяло, а одяг став білим, як світло. Тоді з'явилися Мойсей та Ілля і почали з Ним розмовляти. Тоді Петро сказав Ісусові: «Господи, добре нам тут бути! Як хочеш, розташую тут три намети: один для тебе, один для Мойсея і один для Іллі» (Мт 17, 4). Перш ніж він закінчив говорити, їх огорнула ясна хмара.

«Подія Преображення Господнього, – сказав Папа Франциск, – приносить нам послання надії –  також і ми будемо з Ним. Воно закликає нас зустріти Ісуса, щоб служити братам». Христові учні піднялись на гору Тавор і це, за словами Святішого Отця, спонукає нас до роздумів про те, як важливо відриватися від світських справ, щоб піднятись на вершину та споглядати Ісуса. Цей шлях полягає в тому, аби уважно й молитовно слухати Христа, улюбленого Сина Отця, намагаючись знайти хвилини близькості в молитві, які сприяють смиренному й радісному прийняттю Божого Слова. В цьому духовному сходженні, в цій відчуженості від світських справ ми покликані на ново відкрити для себе заспокійливу й животворну тишу, що виникає в нас під час роздумування над Євангелієм, під час читання Біблії. Ця тиша провадить до повноти краси, сяйва й радості.

«Коли ми перебуваємо в цьому стані, з Біблією в руці, в тиші, починаємо відчувати ту внутрішню красу, ту радість, яку породжує в нас Боже Слово», – сказав Папа, і додав, що літо є часом для того, аби посилити наше прагнення пізнання Господа і зустрічі з Ним. У цей час учні вільні від шкільних обов'язків і багато сімей їдуть у відпустку. Важливо, щоб період відпочинку й віддалення від повсякденних справ давав можливість відновити тілесні й духовні сили, поглибити духовний шлях.

Читайте також: 5 кроків до прийняття себе самого. Як себе полюбити?

Після надзвичайного досвіду Преображення учні спустилися з гори (пор. Мт 17, 9) з очима й серцем, перетвореними зустріччю з Господом. Цей шлях можемо звершити також і ми. Постійне і дедалі живіше відкриття Ісуса не є самоціллю; воно спонукає нас «зійти з гори», набравшись Господньої сили , щоб вирішити дальші кроки до справжнього навернення й постійного свідчення любові, як закону повсякденного життя.

«Перетворені присутністю Христа і запалом Його слова, будемо конкретним знаком життєдайної любові Бога для всіх наших братів, особливо для тих, що страждають, переживають самотність і забуття, для хворих і для безлічі людей, які в різних частинах світу зазнають несправедливості, сваволі та насильства», – мовив Його Святість, додаючи, що в Преображенні чуємо голос Небесного Отця: «Це – мій улюблений Син, що я його вподобав: його слухайте» (Мт 17, 5). «Погляньмо на Марію, Пречисту Діву слухання, завжди готову приймати й зберігати в серці кожне слово Свого Божественного Сина (Лк 1, 51). Нехай Мати Божа і наша Мати допоможе нам увійти в гармонію з Божим Словом, щоб Христос став світлом і провідником усього нашого життя. Ввіряємо Їй відпочинок усіх людей, щоб він був спокійним і корисним, а особливо літній час тих, хто не може відправитися у відпустку через свій вік, з причин здоров'я чи роботи, економічних труднощів чи інших проблем, щоб попри це, і для них це був відпочинку, серед друзів та радісних хвилин.

Джерело: CREDO

Пасторальне планування

Липень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5