«Безвідмовний святий» - саме так називають отці-василіяни святого мученика Партенія, мощі якого з 12 серпня перебували в храмі Царя Христа, що в Івано-Франківську. Рівно за тиждень часу, за словами настоятеля монастиря прп. о. Йосафата Хаймика, ЧСВВ, до святої реліквії приступило більш як 20 тисяч вірян.

Молитовна програма почитання святого була насиченою та, що цікаво, тематичною. Протягом нетривалого періоду отці і вірні мали чудову нагоду молитися біля мощей святого за молодь, духовенство, представників влади, медпрацівників, підприємців, працівників засобів масової інформації, за військових, а також працівників культури.

А у суботу, 19 серпня, на свято Преображення Господнього, вклонитися мощам прибув і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Архієрей відслужив молебень до св. Партенія та звернувся до вірян з проповіддю.

У своєму духовному слові Владика навчав, що святі є для нас дуже хорошою нагодою, щоб врятувати власні душі, позаяк вони є не тільки прикладом для наслідування, але й тими, хто завше молиться за спасіння за тих, хто їх про це просить. Проповідник зазначив, що доля святого Партенія, могла б скластись кардинально по-іншому, якщо б чоловік просто вклонився божкам, яких почитало тогочасне суспільство. Натомість святий волів радше померти, аніж знайти собі іншого бога, крім Ісуса Христа Господа нашого.

«Нехай приклад героїчної самопожертви цього святого буде для нас заохотою поступати по-християнськи в кожну мить нашого життя», - заохотив Владика, зазначаючи, що усі ми покликані до святості, досягти якої нам допомагають, власне, ті, хто вже святі.

Читайте також: Перед мощами св. Партенія молилися за богопосвячених осіб

Після спільної молитви священнослужителі та чисельно присутні віряни винесли мощі св. мученика з храму та, обійшовши довкола святиню, помістили їх до спеціального авто, яке повезе нетлінні останки свято прямісінько до його «дому» - м. Жовкви.


Більше фото в мережі facebook

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ