У неділю, 20 серпня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин з пастирським візитом відвідав с. Козина, Тисменицького району. Під час урочистої Архієрейської Божественної Літургії Владика уділив дияконські свячення піддияконам Дмитру Гутнику та Андрію Чорнопиському.

Ще на початку візиту на церковному подвір’ї Архієрея радо вітали наймолодші парафіяни за давньою традицією з хлібом і сіллю. Відтак настоятель парафії о. Миколай Затварницький запросив Владику звершити богослужіння.

Спершу Кир Володимир здійснив чин благословення відновленого храму. Зазначимо, що церква св. Архистратига Михаїла в с. Козина побудована ще в XIX ст. Святиня, попри те, що є дерев’яною, пережила дві світові війни і сьогодні, зусиллями громади та небайдужих людей, її зовнішній вигляд відновлено.

Після читання Святого Євангелія, владика Володимир звернувся до численних вірних зі словом проповіді. Розважаючи над духовним змістом притчі про немилосердного боржника, він зазначив, що сьогоднішня євангельська історія є образом великого Божого милосердя до нас, людей, а водночас і образом нашого лукавства відносно ближніх. За словами Митрополита, Бог нам наказує прощати винуватцям нашим для того, щоб це вийшло на користь для нашої душі.

«Як добрий воїн тільки в боротьбі може доказати, що він є добрий воїн, так і ми повинні доказувати своїм щоденним життям через любов до Бога і наших ближніх, що ми є добрі християни», - навчав Проповідник.

Підсумовуючи, Владика зазначив, що чимало проблем між людьми можна було б залагодити, чимало сімей уникнули б розлучень, чимало судових процесів були б анульованими… якщо б християни частіше вживали два чудесні слова «дякую» і «пробач».

До слова, вчора у Павлівці відзначали 105-річчя святині

На завершення Літургії Предстоятель Івано-Франківської Архієпархії ще раз привітав нововисвячених дияконів Дмитра та Андрія з великим днем у їхньому житті. Звертаючись до присутніх, які стали свідками народження нових дияконів, та до них самих, митрополит Володимир пояснив, що Господь Ісус Христос сам обирає до такої місії кого захоче. Однак, священик будучи недосконалим, подібно до апостолів, які теж були недосконалими, і наступником яких у певний спосіб він є, повинен постійно над собою працювати. Владика-митрополит заохотив новопоставлених дияконів оправдати надії, які покладає на них Церква Христова, для чого порадив їм не вдаватися до духовної відпустки, а натомість молитвою та постом веслувати проти течій цього зіпнутого світу.

По темі: Понад 20 тисяч вірян приступило до мощей св. Партенія

Відтак всі ще помолились за мир та спокій у наші Батьківщині молитву «Боже великий, єдиний», а Владика уділив присутнім своє Архієрейське благословення.


Більше фото в мережі facebook

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4