Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

9-11 вересня 2017 року в Південно-Східному протопресвітеріаті Івано-Франківської архієпархї розпочалися екологічні місії задля збереження створіння. В рамках місій, з благословення о. Івана Репели, основні заходи відбулися на парафії прпмч. Параскевії, в мікрорайоні Опришівці. Традиційно отці-референти Бюро УГКЦ з питань екології, намагаючись охопити якомога ширше коло людей, зустрілися з місцевою громадою, громадськими активістами та небайдужими мешканцями мікрорайону, спільно молилися і відвідали з екологічними уроками учнів та вчителів ЗОШ № 6.

Розпочалися місії Великою Вечірньої, після якої о. Михайло Дзуль, референт Екобюро Івано-Франківської архієпархії, у своїй науці намагався в доступний спосіб пояснити суть екологічного гріха та важкість наслідків цього проступку в фізичному та духовному вимірах. Зокрема отець наголосив, що гріхи проти божого створіння в кінцевому підсумку повертаються проти самої людини через різні захворювання чи стихійні лиха, а людина, яка робить їх, втрачає Божу благодать та можливість здобути Царство Боже.

У неділю, на кожній Божественній Літургії, отці-референти закликали присутніх вірян до екологічного навернення та покаяння. У своїх проповідях о. Мирослав Татумиряк, екореферент Південно-Східного деканату, зазначив, що «часто ми є подібні до чоловіка, котрий прийшов на весілля без нової одежі, бо в нову одежу ми зодягаємося тоді, коли через Сповідь відновлюємо єдність з Господом. Однак, ми не можемо з’єднатися з Творцем, поки не визнаємо і не розкаємося в особистих екологічних гріхах, котрі спотворюють красу людської душі».

Читайте також: Відбудеться виставка дитячих малюнків «Відповідальність за створіння очима дітей Божих»

Підсилювався ефект слів проповіді за допомогою демонстрації соціальних роликів, в яких закликалося до відмови від церковної пластикової атрибутики та спалювання залишків рослинності. Всі бажаючі могли отримати інформаційні флаєри.

Третього дня місій, після спільної Літургії, священики мали змогу тісніше поспілкуватися з місцевими школярами і поділитися з ними екологічним вченням Церкви. Учні 7-10 класів при допомозі мультимедіа познайомилися із енциклікою «Славен будь» та отримали рекомендації як через маленькі дії вони здатні впливати на події навколо себе і змінювати цей світ на краще.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Пасторальне планування

Червень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1