У неділю, 17 вересня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин відвідав с. Раковець, Богородчанського району, де уділив ієрейські свячення префекту Івано-Франківської Духовної семінарії архідиякону Іванові Вінтоняку.

Біля храму Архієрея зустрічали діти разом із парохом отцем-протопресвітером Дмитром Гірняком. Отець запросив Кир Володимира до храму, де і розпочалась архієрейська Літургія. Спільній молитві передував Чин благословення відновленого храму, адже в святині, зусиллями місцевої громади, вдалося оновити розпис та здійснити внутрішні ремонті роботи.

Співслужили з Владикою Синкел у справах духовенства та священичих родин митр. прот. Олег Каськів, Ректор Духовної семінарії прот. Олесь Будзяк, Віце-ректор ІФДС прот. Андрій Чорненко, духівники семінарії: прот. Ярослав Тимішак та прп. о. Роман Кандрач, економ ІФДС прот. Ярослав Шмадило та інші ієреї Солотвинського протопресвітеріату.

В часі богослуження Митрополит виголосив проповідь, у якій, роздумував над Євангельським уривком з 15-ої неділі по Зісланні Святого Духа. В ньому, зокрема, Христос давав відповідь законовчителю на запитання: а яка то все ж найбільша заповідь в Його законі? Після отриманої відповіді, законник був змушений визнати глибоку правду, що міститься в цих словах: «Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю:  це найбільша й найперша заповідь. А друга подібна до неї: люби ближнього твого, як себе самого».

«Господь Бог дав Свій закон людям не для того, щоб накладати на них тягар, але навпаки, щоб облегшити їм життя, - мовив Владика, - Дав нам Свої Заповіді для нашого добра, щоб усі люди були щасливими на землі, а передусім  - у вічності».

За словами Проповідника, якщо ми бажаємо бути щасливими в цьому житті і вічності, маємо Бога любити, Йому служити, і жити, як діти Божі, визнати за правду все те, що Господь Бог об'явив. А це визнання ми можемо мати тільки через віру.

«Віра - це великий дар Божий. Якщо ми віримо батькам, вчителям, лікарям, тим більше ми мамо вірити й самому Богові», - вів далі Архієрей.

Відтак, він назвав прикмети того, якою повинна бути наша віра, а саме: розумною, такою вона буде тоді, коли опиратиметься на Божий авторитет; постійною, бо це наша особиста відповідь Господу Богу; живою, бо вона базується не тільки на словах, але й на вчинках; сильною, а при необхідності – навіть героїчною.

«Тож маємо мати сильну віру, любити Господа Бога всім серцем своїм, всією душею своєю, усякою думкою своєю і ближнього свого, як самого себе», - наголосив Проповідник.

По завершенню Великого Входу, за приписом літургійних книг, архієрей уділив ієрейські свячення диякону Іванові. В свою чергу диякон урочисто склав визнання віри, прочитавши молитву Символ Віри. Також заприсягнув на Євангелії послух церковній владі та виконання обов’язків накладених на нього.

Опісля продовжилась Літургія, по завершенні якої лунали слова подяки архієрею від протопресвітера о. Дмитра Гірняка. В своєму слові новопоставлений ієрей Іван подякував владиці за довіру та висловив свою вдячність батькам, родичам, настоятелям семінарії і всім тим, хто доклався до його священичої формації.

До слова, вчора в семінарійному храмі молились за Боже благословення для Владики Йосафата

На завершення всі спільно помолились за мир та спокій у Батьківщині нашій Україні гімн «Боже великий, єдиний», а о. Іван уділяв присутнім своє перше благословення.


Дивіться більше фото у мережі facebook

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4