Попри те, що греко-католицька громада в селі є малочисельна, в святині постав прекрасний іконостас. На нього збирались всім деканатом, тож на освячення зійшлося чимало вірних також із сусідніх сіл. Чин освячення здійснив Митрополит Володимир Війтишин.

Неділя, 24 вересня, для крихітної громади УГКЦ в с. Стебник, Тисменицького району, назавжди закарбується на сторінках історії, адже в цей день відбулась визначна подія – в їхньому храмі постав новий іконостас. Розділити з громадою радість їхнього парафіяльного свята завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир.

Зібране духовенство, на чолі з отцем-протопресвітером Олегом Качмарським, діти, молодь та віряни разом з парохом о. Василем Скурчанським, радо зустрічали Архієрея на подвір’ї святині, запрошуючи очолити святочні богослужіння. Увійшовши до храму, Митрополит Володимир здійснив Чин освячення іконостасу, а відтак, спільно з духовенством, розпочав Божественну Літургію.

У своєму духовному слові, Владика пояснював вірним важливість мати в своєму храмі іконостас, розповів його символізм та історію. Серед іншого, Митрополит зазначив, що іконостас у наших українських церквах відповідає не тільки вимогам і символіці нашого Східного Обряду, але є виявом нашої Східної Церковної та національної традиції; іконостас зі своїми рядами прекрасних ікон – це справжнє мистецтво, символічна наука Християнської релігії, в якій кожен акт Служби Божої має глибоке символічне значення. Архієрей наголосив на важливості дивлячись на святі образи тілесними очима, бачити одвічну Божественну історію нашого спасіння.

До слова, днями на Тлумаччині освятили нову дзвіницю

Після Літургії Митрополит Володимир висловив подяку всім, хто спричинився до виготовлення в цьому храмі такого чудового іконостасу. Найактивніших членів громади відзначили грамотами. Окрім того, за сумлінне виконання душпастирських обов’язків, Владика нагородив золотим хрестом о. Василя Скурчанського.


Дивіться більше фото у мережі facebook

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Вересень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30