«З-поміж усіх різноманітних пам’яток у нас, християн, є одна дуже дорога пам’ятка, яку всі ми особливо вшановуємо, - це святий Хрест. Його залишив нам наш Божественний Спаситель, умерши на ньому у Велику П’ятницю, щоб відкупити наші провини і врятувати нас із диявольської неволі. На Хресті Ісус Христос примири людство із Богом», - про це Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин сказав на празник Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, відвідуючи громаду в смт. Лисець.

На початку візиту діти та молодь парафії Воздвиження Чесного Хреста, на чолі з парохом прот. Федором Бойком, радо вітали високоповажного гостя у своїй спільноті. Парох вручив Владиці хрест, запрошуючи очолити святочні богослужіння.

Митрополит, у співслужінні чисельного духовенства, звершив Божественну Літургію. Під час проповіді, роздумуючи над таїнством свята, Владика розповів вірянам про історію встановлення празника Воздвиження, його духовний зміст та правдиву силу Животворящого Хреста.

«Від дня, коли почали вшановувати святий Хрест, минуло багато віків, а свята Церква кожного року вшановує цей день величним святом, яке отримало назву Всесвітнє Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста», - повчав Архієрей.

За його словами, Хрест – це знак нашого спасіння, а тому не дивно, що він для християнина є пам’яткою, з якою не зрівняється ніяка інша пам’ятка у цьому світіі, адже її залишив нам сам Господь.

«Святий Хрест Спасителя повсякчасно пригадує нам Божу любов. Коли наші родичі минуться і друзі про нас забудуть, коли світ відречеться, коли ослабнуть наші сили та опинимось серед смертельної тривоги, тоді святий Хрест буде наймилішим, буде осолоджувати наші сльози, а ми своїми думками полинемо на Голгофу і будемо очікувати нашого Спасителя», - поетично мовив Проповідник.

На думку Митрополита, немає жодного сумніву в тому, що ми, християни, маємо обов’язок нести наші життєві Хрести, що їх Боже Провидіння покладає на наші плечі.

«Із Хрестом ми, християни, приходимо в життя і з Хрестом завершуємо його. А потім і над гробом встановлюють Хрест як символ вічного життя», - підсумував Владика.

Після спільної молитви, Митрополит Володимир привітав громаду з їхнім престольним святом. За активну душпастирську працю на благо парафіяльної спільноти, о. Федір удостоївся від Блаженнішого Святослава патріаршої грамоти. Її вручив пароху Владика.

До слова, у неділю Новий іконостас постав у с. Стебник

Завершилось свято молитвою за мир та спокій у Батьківщині нашій Україні, після чого Кир Володимир уділив присутнім своє архієрейське благословення.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Вересень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30