30 вересня – 1 жовтня у монастирі Успіння Матері Божої, що в селі Погоня Тисменицького району, відбулася XXІІ Міжнародна проща Вервиці за мир і єдність Церкви з нагоди 400-ліття Василіянського Чину. Кульмінаційним моментом прощі стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Предстоятель Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Кир Володимир Війтишин.

Впродовж двох днів тисячі молільників прибували до святого місця. У програмі прощі був і молебень, і співана вервиця, і адорація Найсвятіших Тайн, і нічна ватра з духовною програмою. Цьогорічна Міжнародна проща Вервиці зібрала паломників не тільки з нашої держави, прибули й іноземні гості з Польщі, США, Португалії та інших країн світу.

Апогеєм духовного свята стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир у співслужінні чисельно зібраного духовенства. У своєму духовну слові до 15-ти тисячного збору вірян, Митрополит роздумував над уривком з недільного євангеліє, яке розповідало нам історію про жінку-хананейку.

За словами Владики, усі ми є схожими на ту жінку, адже часто опиняємось в подібних життєвих ситуація, коли клопоти і терпіння є поруч з нами. Тоді, як мовив він, ми шукаємо способу, щоб їх позбутися, а коли не можемо самі собі зарадити, - шукаємо поради в інших.

«Ця жінка пішли трохи далі, зробивши те, про що ми часто забуваємо. Вона пішла до Ісуса Христа і сама в нього з повним дитячим, наївним довір’ям просила помочі», - повчав Архієрей.

На думку проповідника, ми, сучасні люди, часто є дуже нетерпеливі, хочемо негайної допомоги, і тільки наша безупинна молитва в дусі віри і надії на Божу поміч є єдиним способом, який може спонукати Господа Бога до швидкої відповіді. А для того, щоб мати певність, що Він нас вислухає, маємо дуже могутню заступницю – Пресвяту Богородицю, яку, як пригадав Владика, в особливий спосіб почитають на цьому святому місці.

«В місяці жовтні, Вселенська Церква через молитву на Вервиці віддає шану Пресвятій Богородиці. В цьому часі Вервиця є шляхом споглядання на Обличчя Христа Спасителя, очима його Матері – Пречистої Діви Марії», - вів далі Проповідник.

Наостанок, Владика заохотив усіх до ревної молитви, яка «не тільки «ламає залізо», а для якої не існує ні найглибших океанів, ні найвищих гір, яка здатна сповна обійняти все небо».

Багатоголосе «Дякую!» лунало від тисяч людей на адресу головного організатора, щирого патріота і настоятеля цього духовного місця – ректора базиліки Успіння Пресвятої Богородиці, ігумена Свято-Успенського Погінського монастиря прп. о. Никодима Гуралюка, ЧСВВ. Щиро вітали паломники поважних духовних осіб, які взяли участь у богослужінні. Слова подяки адресовано й обласній, районній, місцевій владі за підтримку у проведенні прощі.

Читайте також: Івано-Франківськ вітає переможців ІІ міжєпархіального турніру з міні футболу

На завершення, Митрополит Володимир заохотив помолитися за всіх наших воїнів, за всіх постраждалих в наслідок війни на Донбасі, та й загалом – за мир та спокій у Батьківщині нашій Україні.

Фото - Микола Мацюк

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Грудень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6