Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, вдало провівши вперше літній християнський табір «Веселі канікули з Богом» в урочищі Підлюте, продовжує активно розвиватись в напрямку проведення літніх відпочинкових таборів. Починаючи з 22 жовтня, в Івано-Франківську розпочне свою діяльність Школа християнського аніматора, метою якої є вишкіл молодих людей для апостольської діяльності з дітьми та молоддю під час літніх таборів, а також під час катехитичної праці на парафіях протягом року, що дасть можливість покращити рівень і якість душпастирської діяльності.

Школа Християнського Аніматора – це проект, який дає теоретичні та практичні знання молодій особі з основ праці з дітьми та підлітками під час навчального року та літніх таборів. Набуті знання учасники школи застосовують при парафіях та молодіжних осередках УГКЦ. Невід’ємною частиною навчання у школі є вивчення основ християнства, що дає змогу в подальшому молодій особі використовувати набуті знання не тільки для праці з дітьми, але також для свого особистого духовного розвитку.

Школа Християнського Аніматора (м. Івано-Франківськ) розпочинає свою працю при Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ з благословення Архієпископа і Митрополита Кир Володимира Війтишина. Безкоштовні формаційні курси відбуватимуться кожної останньої неділі місяця.

ЦІННОСТІ 

Завжди гідно представляти Церкву; ставити перед собою високі стандарти та досягати якісної роботи; допомагати колезі, незнайомим, усім тим, хто потребує; поважати людину незалежно від конфесії, її поглядів; щира комунікація передусім; прагнути особистого зростання; мислити позитивно у будь-яких ситуаціях

ЗАВДАННЯ

Дати можливість молодій особі поглибити свої знання з основ християнства та заохотити до волонтерської праці з дітьми та підлітками в церковному та світському середовищах.

«КОЖНА ЛЮДИНА Є УНІКАЛЬНОЮ І ЗАВДАННЯ ШХА ВІДНАЙТИ В НІЙ ТУ УНІКАЛЬНІСТЬ»

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Створення команд добре підготовленої та вишколеної молоді, котра буде допомагати оживлювати парафії УГКЦ завдяки своїй праці з дітьми та молоддю та стане добрим помічником для священиків.

Ти молода людина, котра хоче робити життя цікавим, кольоровим, наповненим позитивом, радісним… не тільки для себе, але і для своїх друзів, навіть для тих, яких до сьогодні не знав? – тоді тобі саме до нас!

Чекаємо тебе 22 жовтня об 10:30 год. у Навчальному корпусі Архієпархії (м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 22, 8 поверх). На тебе чекають: повчальні науки, банси, інтерактивні ігри, співи, театр, майстрування та ще багато-багато цікавого.

Не вагайся – стань християнським аніматором вже сьогодні!

Для участь в школі слід надіслати АНКЕТУ на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 15 жовтня 2017 року. Про ваше зарахування та детальний розклад вам повідомлять.

 

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ


ДОВІДКА

Аніматори – це молоді хлопці та дівчата, які добровільно хочуть нести справжню радість життя усім своїм меншим друзям та своїм ровесникам. Присвячують свій вільний час для інших, організовуючи ігри, вечори, гуртки, спортивні змаганнята, катехизацію, молитву інші заходи базуючись на здоровій християнській етиці. Несуть таким чином усім Добру Новину, що Господь нас безмежно любить і що кожна людина покликана, щоб реалізувати в повноті своє життя. Своїм життям дають свідчення їхньої віри в Господа Бога, що жити з Богом, належати до Христової Церкви це далеко не означає бути сумними і виконувати лише приписи і закони, а, навпаки, вимагає бути радісними, крокуючи по справжній дорозі життя разом з іншими приятелями.

Аніматор з латинського слова anima, що означає душа. Аніматор тоді має бути душею в групі, в товаристві друзів. Душа означає щось безсмертне, живе, життя. Аніматор повинен відновити, давати життя там, де його не має. Така діяльність аніматора називається анімацією – анімація (lat. animatione). В українські мові у медицині вживається також слово латинського походження ri-animatione (реанімація), тобто відновити життя, допомогти знову почати жити, оживити, відновити життєві функції. З цього можна догадатися, якою має бути роль аніматора, який повинен «анімувати» тобто надихати, бути душею команди, давати життя там, де б він не знаходився: у школі, на роботі і т.д.

«Запобіжна система виховання» вбачає основне завдання вихователя у тому, що він повинен запобігати провинам. Треба оточити молодь такою дбайливою опікою і такою чистою атмосферою, щоб вона не мала спроможності робити щось зле. Превентивна система виховання не залишає вихованцям часу і не дає їм нагоди порушити етичні засади і правила доброї поведінки. Основу превентивної системи виховання складають релігія, розум і наука, а будується вона на доброті, довір’ї і любові до вихованців. Засобами християнської виховної системи І. Боско є: християнська релігія, що включає в себе практикування Заповідей Божих, які реґулюють відносини людини з Богом і ближніми та наголошують про пошану власного і чужого життя, чистоти, майна, честі, слави і почуттів; виховна атмосфера доброзичливості та родинної безпосередності; індивідуальний підхід через пізнання людини і спеціалізацію виховання; організація дозвілля і праці та безперервна зайнятість; моральні покарання і нагороди, що виключають строгі кари, насильство. Християнське моральне виховання є безперервною працею над формуванням душі й тіла людини для досягнення нею повної злуки з Богом. Метою християнського формування є виявлення, формування та розвиток природних та надприродних задатків душі й тіла до осягнення єдності життя людини з Божими законами. Християнське моральне виховання – це процес формування й розвитку духовного та фізичного потенціалу людини.

Пасторальне планування

Липень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5