4 – 5 жовтня в початкових класах Більшівцівської ЗОШ відбувся екологічний тренінг на тему «Довкілля – наш дім, дарований Богом, який мусимо оберігати». Розпочався тренінг з читання Святого Письма, Книги Буття про створення світу.

В коротенькій науці, Бога Творця ми ототожнили з нашими батьками, які, перед тим, як народиться дитина, будують і облаштовують житло, для того, щоб їй було комфортно. Але та, в свою чергу, як виросте, повинна цінувати цей батьківський дар і оберігати все, що їй дано у користування.

Так і Господь Бог, перед тим, як сотворити людину, творить світ. Тобто умови, в яких мала б жити людина, а тоді поселяє її у цій красі, але людина настільки захопилася правом користуватися, що забула про обов’язок оберігати, а тому завдає шкоду довкіллю і самій собі.

Як доказ такої ситуації, діти переглянули ролик «Церква каже: НІ ПІДПАЛАМ!».

Пізніше постало питання, а що ми можемо зробити, як діти? Відповідь: зберегти те, що отримали. Зберегти в чистоті й охайності.

Щоб перевірити це, діти отримали три паперові прямокутники, які символізували залишки продуктів споживання. Спочатку діти кидали їх на середину класу, хтось один прибирав. В наступному етапі кожен прибирав своє сміття. В третьому етапі ніхто не смітив, але зразу викидав залишки в урну для сміття.

Два перших етапи повертали чистоту після засмічення. Третій етап просто не порушував чистоти, яка була на підлозі. І став найефективнішим і найзручнішим. Тут підтвердився той принцип, що чисто не тільки там, де прибирають, але скоріше там, де не смітять.

Читайте також: «Бог спасає» – як львів’янка переспівала українською хіт «Despacito»

Також провели експеримент щодо раціонального використання води. Принцип полягав в тому, що краще частіше, але меншими порціями, аніж взяти велику порцію і, не розрахувавши потреби, змарнувати частину.

На завершення тренінгу транслювався мультфільм «Славен будь», за допомогою якого діти закріпили свої знання про довкілля і нашу роль у ньому, а також, разом з автором сформулювали кілька пунктів-способів збереження довкілля.

Джерело: Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Пасторальне планування

Липень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5