10 жовтня в Богородчанському деканаті з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології відбулися екологічні місії для порятунку створіння. Традиційно місії розпочалися з Божественної Літургії у церкві св. Івана Богослова, яку очолив о. Михайло Дзуль, референт Екобюро в Івано-Франківській архієпархії, у співслужінні з настоятелем храму – о. Іваном Мачкодерою та сотрудником – о. Михайлом Момотом.

Після Літургії о. Михайло виголосив науку, основним посланням якої був заклик до екологічного навернення. "Сучасне суспільство вкрите проказою екологічного гріха, мов чоловік з євангельського читання, і потребує очищення, але для цього потрібно навернутися, перепросити Господа та бути готовими виконувати Божий наказ "порати і доглядати".

Далі священики мали змогу завітати до Богородчанської Районної державної адміністрації, де зустрілися з першим заступником голови РДА Василем Петришиним, котрому представили основні напрямки діяльності церковної природоохоронної інституції та почули про заплановані заходи РДА щодо покращення екологічної ситуації в регіоні.

Також представники Церкви мали нагоду взяти участь у засіданні виконкому Богородчанської селищної ради на чолі з селищним головою Ростиславом Зарембою, де долучилися до обговорення питання вивезення твердих побутових відходів. Зокрема референт Екобюро поділився досвідом впровадження системи роздільного збору відходів та наголосив на перевагах і користі такого способу утилізації сміття.

Читайте також: В школах Івано-Франківська розпочали проведення уроків \"Тверезого життя\"

Найбільш численною в цей місійний день була зустріч священиків з молоддю у місцевому Палаці культури, де зібралося біля 300 старшокласників місцевих шкіл та ліцеїстів професійного будівельного ліцею разом зі своїми наставниками. Учні мали змогу з допомогою тематичних роликів ознайомитися з екологічним вчення Церкви, застановитися над своїми щоденними практиками, які приносять шкоду довкіллю і людині. Найбільшу увагу учні звертали на свідчення та приклади з особистого життя священиків.

Першими плодами місій можна сміливо назвати нові знайомства та закладення основ для подальшої співпраці Церкви, школи і держави з метою подолання екологічної кризи в нашій державі.

В цей день на парафії св. Івана Богослова була закладена екологічна бібліотека, основу якої склали видання Бюро УГКЦ з питань екології, а молодь отримала інформаційні флаєри та пам’ятні календарики.

Джерело: Бюро УГКЦ із питань екології

Пасторальне планування

Липень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5