«Почитаючи Пресвяту Богородицю, ми продовжуємо світлу пам’ять і тисячолітню традицію наших побожних предків, які ще з часів Володимира Великого, Хрестителя України, гаряче молилися до Божої Матері», - такими словами звернувся Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин до вірних с. Клубівці, що на Тисмениччині.

В день великого свята кожного українця – Покрови Божої Матері, свій престольний празник відзначила громада с. Клубівці. На запрошення пароха о. Петра Скрипника, парафію відвідав Митрополит Володимир.

Увійшовши до святині, Владика спершу здійснив чин освячення нового жертовника, який з нагоди храмового свята, спорудила місцева громада. Архієрей, разом з присутнім духовенством, спершу омив престіл джерельною водою, а відтак вином та рожевою водою. Далі, згідно чинопослідування, разом з супровідними молитвами, святий жертовник помазали миром та поклали на нього антимінс зі святими мощами. Опісля розпочалась Божественна Літургія.

Розповідаючи вірним історію встановлення та розвитку свята Покрову Божої Матері, Владика, в часі проповіді, звернув особливу увагу на тому, що хоч подія, яка послужила для виникнення цього свята, трапилась ще далекого 911 р. в Константинополі, саме свято є надзвичайно близьке нашому народові.

«Свято Покрову Божої Матері було особливим як для наших козаків, так і для нашої Повстанської Армії, - розповідав Владика, - Знаючи, що Богоматір завжди заступалась за синів і дочок України, які боролися за волю і добро для своєї рідної землі, наші повстанці покладали на Пречисту Богородицю свою надію, віддаючись з синівською довірою до Неї».

Проповідник також зазначив, що і в сьогоднішній час, коли знову численні сини і дочки нашого народу змушені боронити добробут України, ми у своїх молитвах повинні просити Пресвятої Богородиці для них особливого заступництва.

«Наш народ повсякчасно відчуває потребу опіки, помочі та заступництва Пречистої Діви Марії, а Вона, як турботлива Мати, спішить до нас в усіх потребах матеріальних і духовних, як до своїх улюблених дітей», - навчав Архієрей.

Після завершення спільної молитви, Митрополит Володимир привітав громаду з їхнім святом. В особливий спосіб Владика подякував парафіянам за зведення нового престолу, наголошуючи на тому, що це – найсвятіше місце в храмі.

Оскільки свято Покрову Божої Матері є в нашому народі також святом Захисників України, Владика відслужив поминальну панахиду за всіх тих, хто поклав своє життя за рідний край. Відтак на подвір’ї храму відбулось святкове водосвяття, після чого Митрополит Володимир окропив всіх вірних свяченою водою, ще раз вітаючи їх з престольним святом.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії