13 жовтня, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, в м. Болехові з благословення декана о. Дмитра Павлика, відбулися екологічні місії для порятунку створіння, в рамках яких відбулося ряд молитовних заходів та тематичних зустрічей, метою яких є донесення вчення Церкви про відповідальність за Богом створений світ до всіх прошарків населення.

Отець Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології, спочатку відвідав Болехівську ЗОШ № 2, де представив екологічне вчення Церкви та закликав старшокласників, посилаючись на енцикліку Папи Франциска «Славен будь», до практикування бережливого для довкілля способу і стилю життя. Для кращого розуміння християнського ставлення до природи о. Михайло передав заступнику директора школи з навчально-виховної роботи Чижик Лесі Мирославівні комплект видань Екобюро для шкільної бібліотеки.

Наступною була молитва в храмі верховних апостолів Петра і Павла, де після Божественної Літургії духовну науку виголосив місцевий екореферент, о. Михайло Міхней, котрий, посилаючись на Святе Письмо, представив неповторну красу Богом створеного світу і руйнівний вплив життєдіяльності людини.

Цікавою була зустріч в Прикарпатському лісогосподарському коледжі, де студенти із захопленням дізналися, що дружній до довкілля стиль життя є не тільки простий і необтяжливий, але й корисний для здоров’я душі та тіла і щонайважливіше – є запорукою побудови здорового українського суспільства.

Читайте також: Допомогти та підтримати. Франківський Карітас опікується невиліковно хворими

Завершився місійний день зустріччю у Болехівській мерії з місцевою владою, де представники Церкви почули про екологічні проблеми регіону, поділилися досвідом реалізації екологічних ініціатив Екобюро та спільно обговорили механізми вирішення актуальних екологічних питань. Зокрема міський голова Мельник Богдан Михайлович озвучив ряд проблем: порядок на цвинтарях, спалювання трави, низький рівень свідомості населення щодо викидання відходів, де Церква, на думку мера, звертаючись до своєї пастви, може зробити вагомий внесок у зміну свідомості людей і стану навколишнього середовища.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ х питань екології

Пасторальне планування

Грудень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6