Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Свято Покрови Пресвятої Богородиці дуже люблять в нашому народі. Не випадково саме в цей день українці також відзначають день захисника Батьківщини, вбачаючи в Пречистій Діві Марії особливу опору та заступницю. По-особливому це свято відзначають в урочищі Підлюте, що біля Осмолоди на Рожнятівщині, адже їхня місцева церква так і називаєтсья - Покрови Божої Матері. А тому 14 жовтня, в день праздника, громада відзначила престольне свято.

Урочистості розпочались з Божественної Літургії, яку відслужив о. Євген Андрухів, на запрошення адміністратора комплексу Ростислава Мацевка. Священик є сотрудником в Архікатедральному та Митрополичому Соборі м. Івано-Франківська. По завершенню Служби Божої ієрей коротко розповів про історію виникнення, та походження мозаїки, що прикрашає внутрішні стіни місцевого храму. Адже в свій час о. Євген викладав дану мозаїку, за сприяння Блаженної пам`яті Владики Софрона Мудрого.

«Храм, в якому ми зараз перебуваємо, постав на місці колишньої зруйнованої святині. Оскільки розташування знаходиться поблизу річки і рівень вологи є надто високим, потрібно було звести міцну та стійку церкву не тільки зовні, а й всередині. Тому вирішили оздобити внутрішні стіни храму мозаїкою; такий вид літургійного мистецтва дуже поширений у Візантійській Церкві, та імпонує нам – християнам, адже як і в мозаїці кожен маленький камінець творить величне зображення, так і ми разом є членами Христової Церкви, що будуємо одну спільноту», - ділиться о. Євген.  

Читайте також: Івано-Франківська Архієпархія посприяла оздоровленню дітей з Мар’їнки

На останок, всі вірні молились панахиду за загиблим полковником УПА Василем Сидором та іншими полеглими за волю рідної Батьківщини.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Листопад 2017
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3