23 жовтня 2017 року в Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ оприлюднили звернення з приводу спалення залишків рослинності.

Цей лист підписав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, а розповсюдили в Екологічному бюро, яке діє в Українській Греко-Католицькій Церкві.

"З великим занепокоєнням спостерігаємо, як наші села та міста огортає ядучий дим від спалювання залишків рослинності й опалого листя. В атмосферу викидаються всі хімічні елементи, які накопичуються у рослинах під час вегетації (наприклад, вихлопні гази автотранспорту чи отрутохімікати, які використовують для захисту від шкідників).

Вдихаючи цей токсичний дим, ми наражаємо своє здоров’я, а навіть і життя, на небезпеку. Особливо вразливими є діти, котрі першими стають жертвами цієї самогубної практики, а також байдужості тих, хто мовчазно споглядає такі дії.

Церква не може мовчати, особливо якщо йдеться про важкий гріх проти життя. У цьому сенсі апелюємо передусім до відповідальних у владі та державних природоохоронних органах з проханням захистити право громадян на здоров’я та чисте довкілля", - йдеться в Зверненні.

Митрополит звертається до всіх служб, які дбають про чистоту довкілля із закликом не спалювати листя та залишки рослинності, тим самим оберігаючи здоров’я та життя людей, серед яких є також і наші діти, рідні, близькі та знайомі.

"Висловлюємо прохання до органів місцевого самоврядування, до міських, сільських та селищних голів уживати всіх необхідних заходів з метою захисту людей та природи від підпалів залишків рослинності та сміття", - звертається Владика.

В особливий спосіб в Зверненні апелюється до християнської свідомості усіх віруючих людей. Ми покликані берегти життя – безцінний дар нашого Творця і відповідально управляти дарами природи.

"Тож мусимо припинити цю згубну практику та жити відповідно до Божого закону", - закликає Архієрей.

Більше про екологічні ініціативи Церкви можна почитати на сайті Екологічного Бюро УГКЦ, а також на сторінці молодіжної Соціальної ініціативи УГКЦ “Хтось не зробить”.

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4