Боголюбиві Брати і Сестри, Всечесні Духовні Отці!

Наближаємося до завершення 2017 року, який ми з допомогою Божої благодаті пережили та гідно відсвяткували різні Ювілеї у нашій Церкві: 100-літній Ювілей Об’явлення Богородиці у Фатімі. Слова Богородиці «Моліться на вервиці щодня, щоб досягти миру та кінця війни» (13.05.1917) спонукали кожного вірного нашої Церкви і нашої Батьківщини відповідально поставитися до обов’язку молитися за добро і мир в Україні. Ми протягом року згадували духовних Велетнів – Святого Йосафата Кунцевича і Ювілей його канонізації; Патріарха Йосифа Сліпого в 125-у річницю від дня народження; святого блаженномученика Григорія Хомишина в 150-у річницю від дня його народження; а також і Владику Софрона Дмитерка у його 100-літній Ювілей від дня народження. Відзначення цих Ювілеїв спонукало кожного з нас любити Господа Бога, Пресвяту Богородицю і Святу Матір Церкву, як це робили наші славні попередники.

2018 рік також має свої особливості: він є проголошений Роком Божого Слова в Україні і саме в цей рік ми будемо відзначаємо 1030 років від дня Хрещення нашої Батьківщини Святим Володимиром Великим. Для нас, християн, ці нагоди нагадують нам про нашу християнську ідентичність, про те, що ми віруючі у Христа-Господа люди, про те, що ми покликані нашу віру свідчити перед іншими, щоб інші, бачачи наші «добрі вчинки», прославляли нашого Отця, що на небі (пор. Мт 5, 16).

А звідки ж ми маємо віру? Каже апостол Павло: «Кожний, хто призове ім'я Господнє, спасеться. Як же призиватимуть того, в кого не увірували? Як увірують у того, що його не чули? А як почують без проповідника?... Тож віра із слухання, а слухання через слово Христове» (пор. Рим 10,13-17). Отже, маємо віру, тому що хтось нам розказав про Господа Бога, про Церкву, хтось нас навчив молитися… А коли заглянемо глибше, то цю віру в Ісуса Христа на наших землях нам звістив, згідно передання, апостол Андрей Первозванний, а згодом до цієї святої справи спричинився Святий Володимир Великий, якого ми звемо Хрестителем.

Утверджуватися у цій вірі нам допомагають численні засоби, серед яких різні книги, газети, радіо і телепрограми, і, по-особливому, наш архієпархіальний християнський часопис «Нова Зоря», який щотижня прагне потрапити до ваших домівок. Дякуємо всім свідомим і люблячим Церкву, священикам і братам та сестрам мирянам, які дбають про те, щоб часопис потрапив до ваших рук. Ми стараємося через сторінки «Нової Зорі» звіщати слово Боже, бо це прямий обов’язок тих, хто були послані Церквою на проповідь.  Наш часопис має таке непросте, але конче необхідне, завдання в сучасному світі – звіщати слово Боже, бути духовним провідником та «зорею», яка просвітлює дорогу, просвітлює правди віри, пояснює Об’явлення Боже та ділиться з життям нашої Церкви.

Тому, дорогі наші священнослужителі та вірні брати і сестри, нагадуємо Вам, що час передплатити наш часопис на 2018 рік вже настав і просимо ласкаво кожного з Вас продовжувати передплачувати наш часопис, поширювати його і доносити слово Боже, слово Церкви і слово наших Пастирів до кожної нашої оселі нашої Митрополії. Усвідомлюємо, що економічна ситуація у наших родинах не найкраща, але ваша пожертва та ваша молитва є запорукою життя нашого часопису та великою допомогою у поширенні християнських цінностей серед нашого народу в такі непрості часи. Дякуємо Вам за те, що Ви є з нами.

+ ВОЛОДИМИР (Війтишин)

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський

о. Йосафат Бойко, ВС

Головний редактор

До уваги отців-деканів, отців-парохів та адміністраторів парафій! Просимо Вас зачитувати це Звернення перед вірними після Св. Літургії кожної неділі і свята і добрим способом донести до наших вірних потребу передплати нашого часопису.