27-28 жовтня, в Івано-Франківській Духовній Семінарії імені свщмч. Йосафата відбулась ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція на тему: «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників».

Організаторами заходу є ректор ІФДС прот. ліц. Олесь Будзяк, віце-ректор о. д-р Андрій Чорненко, який є модератором та головним керуючим дійства, разом із братами-семінаристами Наукового відділу та відділу Зовнішніх зв’язків, що діють у Івано-Франківській Духовній Семінарії.

Урочистості розпочались 27 жовтня Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Йосафат Мощич у співслужінні з настоятелями семінарій. Семінарійний храм сповнився молитвою та благанням за особливу Божу благодать для проведення цієї наукової конференції. Серед запрошених варто відзначити  особливих  гостей – Сестер Служебниць НДМ на чолі з  Генеральною Настоятелькою згромадження - с. Софією Лебедович. Для сестер постать о. Єремії є особливо пошанованою, адже він як співзасновник їх згромадження, багато спричинився до його розбудови та поширення.

Під час Літургії Владика уділив дияконські свячення випускнику ІФДС, який виявив бажання відправитись на служіння до Казахстану, де є вірні УГКЦ. Архіпастир привітав диякона Андрія з визначним днем у його житті, та заохотив оправдати надії, які на нього покладає Церква Христова, а цим самим бути ревним служителем у винограднику Божому.

Після спільної молитви почалась наукова частина конференції. Головний модератор конференції, віце-ректор ІФДС о. д-р Андрій Чорненко запросив до слова ректора ІФДС прот. ліц. Олеся Будзяка, ієрей радо привітав гостей, наголосивши, що отець Єремія Ломницький завжди буде прикладом для кожного з тут присутніх. Далі до слухачів звернулася Генеральна Настоятелька НДМ сестра Софія Лебедович, у своєму слові зазначила: «Для мене це велика честь: бути тут. Отець Єремія Ломницький – наш батько. Він має неоціненні заслуги перед народом».

Від імені міського голови м. Івано-Франківська звернувся його заступник, пан Олександр Левицький, який подякував за теплий прийом та відзначив важливість  існування такого величного закладу духовного типу, як Духовна Семінарія. Опісля, делегований ректором Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника, з привітальним словом звернувся пан Олег Білоус, викладач, кандидат політичних наук. Пан Олег зазначив, що ІФДС та ПНУ на високому рівні співпрацюють уже довгий період часу. 

Після вітальних слів розпочалось пленарне засідання, на якому з доповідями виспули викладачі Івано-Франківського Богословського Університету та інші запрошені гості. По завершенню загальної дискусії відбулась організована екскурсія вулицями міста Івано-Франківська, на цьому перший день конференції було завершено.

Другий день розпочався у семінарійному храмі з утрені та Божественної Літургії, очолив моління віце-ректор ІФДС. 28 жовтня було заплановано другу частину конференції – обговорення в групах.  Організатори сформували три секції. На засіданнях учасники мали можливість познайомитись ще ближче з постаттю о. Єремії Ломницького та обговорити минулий день засідання. Праця в групах видалась досить ітенсивною та насиченою, адже на кожній із секцій було представлено близько 10 вузькоспеціалізованих.

Читайте також: Бути світлом, що просвітлює. Нововисвячений диякон служитиме в Казахстані

На завершення, після спільного обговорення і представлення результатів роботи о. д-р Андрій Чорненко звернувся до всіх учасників та подякував за спільну працю, принагідно анонсувавши наступну – V Міжсемінарійну науково-практичну конференцію, яка повинна відбутись у 2018 р. в Тернопільській Вищій Духовній Семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого.

Найближчим часом у ІФДС планується публікація матеріалів конференції для того, щоб з ними могло ознайомитися якомога більше число зацікавлених осіб.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за матеріалами інформаційного центру ІФДС

Пасторальне планування

Березень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31