6 листопада в Івано-Франківській духовній семінарії відбулася конференція за участі о. Ярослава Рохмана – заступника голови комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії, пані Ірини – головного лікаря центру паліативної допомоги у Івано-Франківську, а також доктора Андреаса Шульца гостя з Німеччини. Доктор Андреас провів лекцію про паліативну допомогу та участі у ній капеланів, як духовних осіб. 

Лекція складалася з трьох частин у яких йшлося про паліативну допомогу як таку, її суть та значення для хворого. Паліативна допомога (від фр. palliatif від лат. pallium — покривало, плащ) — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки. 
Пан Андреас прагнув донести до кожного те, що ми маємо йти до таких людей, запропонувати їм свою допомогу, почути їх та розрадити. 

Читайте також: Глава УГКЦ: Справжній християнин уміє побачити присутнього Бога в потребуючій людині

Опісля до присутніх звернулась пані Ірина. Вона розповіла про ситуацію з паліативною допомогою у Івано-Франківській області. Лікар наголосила, що ця сфера є дуже потрібна багатьом людям, проте таких центрів є дуже мало, тому допомогу можна надати лише малій кількості людей. 
На завершення конференції брат Петро, префект ІФДС, від імені усього ректорату та семінарійної спільноти висловив слова вдячності гостям за ту нелегку місію, яку вони несуть через все своє життя.

Джерело: Інформаційний центр ІФДС

 

Пасторальне планування

Грудень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6