Що означає, коли священик на Літургії каже: «Вгору піднесім серця»? «Він не каже: “Вгору наші мобілки, щоб сфотографувати”.

Папа Франциск під час загальної аудієнції в середу, 8 листопада 2017 р., розпочав новий цикл повчань, покликаний зосередити погляд на тому, що є “серцем” Церкви, тобто, на Пресвятій Євхаристії. А це тому, що, за його словами,«для нас, християн, фундаментальним є добре зрозуміти цінність та значення Літургії, щоб якнайповніше переживати наші стосунки з Богом.

«Пресвята Євхаристія – це чудесна подія, в якій уприсутнюється Ісус Христос, наше життя. Брати участь у Святій Літургії означає ще раз переживати страсті та відкупительну Господню смерть. Це богоявлення: Господь уприсутнюється на престолі, щоб бути принесеним в жертву Отцеві за спасіння світу. Там Господь є присутній з нами», – наголосив Папа, звертаючи увагу на те, що ми, натомість, будучи на Євхаристійному богослуженні, часто займаємося чи думаємо про щось стороннє.

Тому варто замислитися про свою поведінку під час Служби Божої, каже Папа, чи пам’ятаємо ми про те, що брати в ній участь означає «наново переживати Господні страсті та смерть».

Святіший Отець, звернувши увагу також і на те, що слід навчати дітей правильно та гідно робити знак святого хреста, бо це є нагадуванням про те, що ми відкуплені Господнім хрестом. Інші запитання, на які шукатимуться відповіді під час цих катехиз, наступні: чому на Службі Божій є читання з Святого Письма? Що означає, коли священик каже: «Вгору піднесім серця»?

Читайте також: 10 висновків про життя без крику на дітей

«Він не каже: “Вгору наші мобілки, щоб сфотографувати”. Ні, це негоже, – мовив Папа. – І скажу, що мене дуже засмучує, коли служу тут, на площі чи в базиліці, бачити піднесені численні мобілки, і то не лише вірних, але й у священиків і навіть – єпископів. На милість Божу! Свята Літургія – це не театральне дійство. Це участь у Господніх страстях і воскресінні!».

Джерело: ДивенСвіт

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4