21 листопада наша Церква вшановувала велике торжество - Собор святого архистратига Михаїла й інших безтілесних сил. Це свято є престольним празником в смт. Товсте, Заліщицького району, що на Тернопільщині. Привітати громаду з їхнім торжеством завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Апогеєм святкування храмового свята була Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика. Разом з Предстоятелем нашої Архієпархії молились о. Ігор Леськів, о. Степан Війтишин та інші священнослужителі.

Після Євангельського читання, яке розповідає про те, як Ісус Христос, будучи повновладним Господом видимого і невидимого, дав своїм учням і апостолам владу над всякого роду нечистими духами, для того, щоб їх поборювати, Митрополит Володимир звернувся до чисельно зібраних молільників із проповіддю, в якій підкреслив роль Архистратига Михаїла в історії спасіння. Владика зазначив, що Архистратиг Михаїл – великий ідеал та союзник у боротьбі проти зла, у боротьбі за щастя та закликав всіх кликати цього могутнього заступника собі на допомогу у тяжкій звитязі зі злими духами і спокусами нашого земного життя.

«Сьогодні нам, християнам, разом з Архистратигом Михаїлом потрібно рішуче виступити проти безбожників, богохульників, агітаторів гріха і беззаконня, - закликав Преосвященний Владика. – Дорогі у Христі! Сьогодні в боротьбі за нашу рідну хату, за нашу вільну, демократичну, християнську Українську державу, за мову, культуру, Церкву мусимо ставити рішучий клич святого Архистратига Михаїла: “Хто як Бог!”», - наголосив Проповідник.

Одразу після завершення Божественної Літургії Архієрей привітав усіх іменинників, засилаючи їм теплі слова побажань. В особливий спосіб Владика привітав священиків храму, зокрема, о. Ігоря Леськіва та о. Степана Війтишина, які цьогоріч відзначають 25-ту річницю душпастирського служіння.

Не оминув своєю увагою Кир Володимир і ще одну знаменну дату нинішнього дня – річницю Революції Гідності. Митрополит закликав до спільної молитви до Господа за довгоочікуваний мир та спокій у Батьківщині Україні, а тому всі помолились гімн «Боже Великий, Єдиний».

Читайте також: Десятиліття храму в Тисмениці

На завершення, за традицією престольного празника, на подвір’ї храму відбулось святкове водосвяття, яке звершив Владика Володимир зі священнослужителями. Після чого Архієрей окропив вірян свяченою водою.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Листопад 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2