Цьогорічне святкування храмового празника для парафіяльної громади с. Вовченець було дуже особливим, насиченим різними подіями і тривало майже два тижні.

Святкування розпочалось із дальшого, найголовнішого приготування - приготування людських душ. Період з 9 по 12 листопада 2017 року для місцевих мешканців виявився незабутнім для усіх періодом, тому що в храмі святого Архистратига Михаїла проходили Парафіяльні місії.  

З ініціативи та з благословення пароха о. Миколи Лужного, дані місії під гаслом «Ісус бажає замешкати в кожній родині» провели місіонери о. Ярослав Тимішак, довголітній духівник Івано-Франківської духовної семінарії імені  священномученика Йосафата, разом із ректором вищезгаданої семінарії о. Олесем Будзяком та братами-семінаристами, які, окрім зустрічей із шкільною та студентською молоддю, впродовж усіх місій своїм прекрасним співом супроводжували богослужіння.

Парафіяльні місії, які о. Микола зі своїм помічником о. Володимиром Містерманом організували для своїх вірних, мали за мету оживити парафіяльне життя і таким чином внести свою посильну лепту в духовний та культурний розвиток громади. Духовні пастирі переконані, що коли в селі проводяться Парафіяльні місії, від цього виграють усі мешканці. Адже християнин, який здатний перепросити в сповіді Бога за всі свої гріхи, отримує ласку і сміливість перепросити також і своїх рідних, близьких, сусідів та усіх тих, кому заподіяв кривду. А людина, яка переглянула своє життя і подивились на нього крізь призму Життя Вічного, починає не лише виконувати Божу Волю та з трепетом сповняти Заповіді Божі, але й бажає бути законопослушним громадянином.  

Під час Парафіяльних місій кожен відчував, що на парафії відбувається щось особливе і це в особливий спосіб можна було побачити, дивлячись на тих людей, які чисельно відвідували богослужіння та уважно слухали повчальні науки. Обличчя тих мешканців, які повертались із храму Божого суттєво вирізнялись своєю добротою, спокоєм і випромінювали радість та любов. Здається, що навіть ті, хто жодного разу не був під час місій в храмі також відчували якусь, по-особливому, святкову атмосферу і помічали, що в селі відбувається щось важливе.

Під час місій духовні отці відвідували хворих, молились молитви на оздоровлення та зустрічались із дирекцією, педагогічним колективом та учнівською місцевою молоддю в будинку культури. Отці-місіонери проводили цікаві зустрічі, розповідали змістовні та повчальні науки. Уся парафіяльна громада впродовж усіх днів об’єднувалась в палкій та щирій молитві до Бога за мир і спокій в Україні, благали Всевишнього за військових, добровольців, полонених і переселенців, за молодь, хворих та померлих родичів. Впродовж усіх днів усі присутні мали можливість приступити до святої Тайни Сповіді, після якої виходили новими людьми, з відчуттям того, що кожен є улюбленою дитиною Божою.

В період Парафіяльних місій в храмі перебували мощі св.  Миколая чудотворця та св. священномученика Йосафата, до яких усі вірні мали можливість приклонитись і перед якими випрошували необхідних ласк для себе, для своїх родин, для парафії і Батьківщини.

Парафіяльні місії – це був особливий час діяння Святого Духа, коли Господь, оживляючи віру Своїх улюблених Дітей, які з вірою і любов’ю прибігали до Нього, визнаючи за Свого Творця і Спасителя, творив справжні чуда. В цьому часі багато з тих, хто відчувався покинутим, пригніченим чи спустошеним, повертався додому із відчуттям того, що Господь їх любить і ніколи не залишить. Засмучені повертались потішеними, а в домівки під час місій приходив правдивий мир і радість. І багато з тих, хто брали участь у цьому особливому парафіяльному дійстві, після завершення місій зі сльозами радості стверджували, що бажають, щоби це неймовірне відчуття, коли парафіяльна громада «єдиними серцем і єдиними устами», як велика дружня родина прославляє Бога, ніколи не завершувалось.

Світлі обличчя людей, піднесений та святковий настрій свідчили про те, що Парафіяльні місії пройшли справді успішно і що головним проповідником і тим, хто проводив ці місії були не священики, а сам Господь Духом Своїм Святим.

І мабуть кожна людина, яка не побоялась прийти на ці місії не шкодує, бо прийшовши до свого рідного храму мали можливість запросити до своїх домівок самого Бога, а якщо «з нами Бог, то хто проти нас»!

Наступний підготовчий етап до храмового празнику проходив в катехитичній школі ім. блаженної Йосафати Гордашевської, яка активно діє при парафії. І не випадкового вшанування пам’яті небесної покровительки катехитичної школи припадає саме на 20 листопада.  В цей час всі вихованці особливо просять в молитвах сестру Йосафату про  заступництво і відчувають її опіку.

В суботній вечір 18 листопада відбувся духовний вечір присвячений блаженній Йосафаті. Учні згадували її життя у віршах та сценках, співали пісні і на завершення мали спільну молитву до блаженної. В неділю 19 листопада після Літургії для дітей були організовані захоронки, а саме різноманітні ігри, конкурси, за що всі отримали цікаві призи. Тож кожна дитина  може сказати : «Ми діти твої, Йосафато!»

Читайте також: Митрополит очолив храмове свято в смт. Товсте

Кульмінацією Парафіяльних місій і завершенням святкування храмового празника  стала урочиста Божественна Літургія в сам день свято Архистратига Михаїла. Святочна громада, не зважаючи на робочий день і негоду, чисельно зібралась у рідному, прекрасному храмі. Велика кількість присутньої молоді і дітей в храмі свідчила про те, що парафія прагне жити справді живою вірою в Бога.

Святкове богослужіння супроводжував парафіяльний чоловічий хор. На Божественній Літургії окрім місцевих священиків були також і запрошені, серед яких о. Володимир Лось, який виголосив проповідь, о. Віталій Храбатин, о. Руслан П‘яста та інші.  Були присутні також і місцева влада: мер міста п. Руслан Марцінків, сільський голова  п. Михайло Назар та депутат п. Володимир Фецич.

Проповідник, звертаючись з Божим Словом до вірних наголосив на тому, що ангели є Божими посланцями для нас і ми маємо бути у сопричасті з Богом, щоб  за словами апостола Павла  «жили вже не ми, а жив Христос у нас» ( Гал. 2,20). Після утрені та Служби Божої парох о. Микола подякував всім священикам, які співслужили, владі, парафіяльним хорам, братству, сестринству та всім спільнотам.

Святкування завершилось мируванням та освяченням води.

Кожен повернувся додому наповнений Божою благодаттю і з відчуттям, що є членом правдивої Церкви, живої спільноти - живої парафії.

Повідомила: прес-секретер парафії св. арх. Михаїла, Тетяна Бахтіна