«Празник святого священномученика Йосафата для вірних Української Греко-Католицької Церкви є особливо дорогий, світлий і радісний, бо це празник нашого українського святого, празник нашого брата по крові й кості, празник великого апостола й мученика за святу віру й єдність Церков», - про це сказав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин у неділю, 26 листопада, відвідуючи з нагоди престольного свята громаду в м. Бурштин.

Апогеєм святкування стала Божественна Літургія. Її очолював Митрополит Володимир у співслужінні з отцем-протопресвітером Бурштинським Дмитром Шмігелем у колі численної священичої спільноти. Розділити радість храмового свята своїх сусідів завітали також представник Римсько-Католицької Церкви та Православної Церкви Київського Патріархату.

У своїй проповіді Владика наголосив на важливості ведення милосердного життя та практикування чесноти любові до ближнього, посилаючись на недільний уривок зі святого Євангелія з 25 неділі по Зісланні Святого Духа. В ньому, пригадуємо, йдеться про притчу Ісуса Христа, в якій Він розповів історію милосердного самарянина.

«Сьогоднішня притча є наче попередження Боже, звернене до кожного з нас, щоб ми були милосердними і допомагали нашим ближнім у біді чи нещасті. Гляньмо на наш сьогоднішній земний світ – бачимо ненависть, нужду, несправедливість і насилля, що панують у світі», - розповідав Митрополит.

На думку проповідника, Христовий заклик до милосердя є для нас надзвичайно цінним, якщо хочемо, щоб і Господь був милосердний стосовно нас, особливо в судний день. Ця чеснота є особливо актуальна щодо наших ворогів, адже є легко бути добрим до тих, кого любимо і, водночас, дуже складно виявляти свою приязнь нашим неприятелям.

«Пам’ятаймо, згідно з вченням апостола Павла, що найкраща помста ворогові – це милосердя над ним, допомога йому в біді», - порадив Архієрей.

В другій частині свого слова Владика роздумував над постаттю святого священномученика Йосафата, празник якого ми звершували вчора і на честь якого посвячена головна святиня в Бурштині.

«Святий Йосафат є особливо близький нашому народу, він є мученик за святу єдність і пам’ять про нього навіки закорінена в нашій українській свідомості. Гріх і гордість в людських серцях спричинила мученицьку смерть св. Йосафата. Але подивімся на великі плоди цієї жертви! Його мощі і сьогодні є нетлінні та зберігаються в головній Католицькій святині світу. А де ті, що його вбили? Пам'ять про них втрачена, а св. Йосафат назавжди залишається символом єдності та справжнього доброго пастиря», - повчав проповідник.

Він також наголосив на тому, що й ми мусимо дуже добре вважати на свою поведінку, свій спосіб життя, щоб бути справжніми християнами не лише у неділі та свята, але в кожному дні нашого життя, свято виконуючи Господні заповіді та практикуючи діла милосердя.

Читайте також: Митрополит очолив храмове свято в смт. Товсте

По завершенні Літургії Владика ще раз привітав усіх з храмовим святом, бажаючи громаді постійного заступництва святого Йосафата. Митрополит Володимир також закликав присутніх до спільної молитви за мир та спокій у Батьківщині нашій Україні. Зібраний люд, відповідаючи на заклик Архієрея, заспівав гімн «Боже Великий, Єдиний», після чого Владика уділив усім своє благословення.

За традицією храмового свята на церковному подвір’ї відбулося святкове водосвяття, після якого Кир Володимир покропив усіх свяченою водою.


Дивіться більше фото на нашій сторінці в facebook

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Листопад 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2