29 листопада 2017 р. о 12:30 у загальноосвітній Католицькій школі святого Василія Великого (І ступеня)  за адресою вул. Василіянок, 17 відбулася презентація дитячої християнської книги «Різдвяна абетка» Ліліани Лавренюк.

Організатором даного заходу є видавництво «Апостол».

Під час презентації молодші школярі, учні перших класів, познайомилися з Ліліаною Лавренюк ― авторкою «Різдвяної абетки» й інших дитячих християнських книг: серія «У світі святих. Зима» і «У світі святих. Весна», «Палац апостола Томи», «Моя перша вервиця», «Місяць з Марією. Завдання і розмальовки для дітей». Це була не просто зустріч автора з дітьми та розповідь про презентоване видання «Різдвяна абетка», на школярів чекала творча презентація: учні п. Ліліани читали вірші з абетки.

Розпочалася зустріч із демонстрації кліпу про Миколая. Протягом усієї презентації короткі розповіді про книги авторки були переплетені діалогами з дітьми. Школярів здивували приємною несподіванкою ― демонстрацією уривка дитячої християнської телепрограми «Ангел нашої вулиці» (випуск 25), адже п. Ліліана є автором текстів до цієї передачі.

Найкмітливіші й найактивніші учні, що знали відповіді на поставлені запитання протягом усієї зустрічі, отримали подарунки ― книжки авторки.

І, звичайно, мала слово до маленьких читачів і сама авторка ― Ліліана Лавренюк. Вона розповіла про важливість читання та про те, скільки людей працюють над підготовкою кожної книги, поки видання потрапить до рук читача. Без маленького подаруночка не залишилася жодна дитина ― наприкінці зустрічі всі учні отримали дитячі різдвяні листівки.

Метою презентації було заохотити дітей до читання книг, а особливо добрих християнських. Зустріч була надзвичайно цікавою і сподобалася слухачам, адже не щодня дитина має можливість поспілкуватися з автором книг.

Про автора

Ліліана Лавренюк ― головний редактор відділу дитячої книги, автор книг і сценаріїв дитячої телепрограми «Ангел нашої вулиці», журналіст, коректор у видавництві «Апостол». Учитель української мови й літератури навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-ліцей № 23 Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника»  м. Івано-Франківська. Одружена, син ― студент. Є учасницею ансамблю духовної музики «Ave Maria» церкви Христа Царя оо. Василіан. Належить до мирянського чину святого Василія Великого. 

Багаторічний досвід роботи в школі, знання дитячої психології та вміння спілкуватися з дітьми, чути та відчувати їхні потреби і вподобання, сприяє тому, що Ліліана Лавренюк влучним, тонким і точним словом торкається душі маленького читача. Адже відомо, що найкраще для дітей може писати людина, яка безмежно їх любить, знає їхні потреби, мислення, зацікавлення та завжди старається зрозуміти.

 

Про книги Ліліани Лавренюк

«Різдвяна абетка». Без перебільшення можна сказати, що і дорослі, й діти дуже люблять Різдво, адже в цю пору панує атмосфера чуда, добра, любові, відбуваються такі довгоочікувані родинні зустрічі і, звичайно, звідусіль лунають колядки на прославу маленького Ісуса.

«Різдвяна абетка» має на меті допомогти малечі глибше і повніше пізнати красу не лише цього свята, а й нашої християнської віри. Поетичні рядки та кольорові ілюстрації сприятимуть вивченню дітьми літер рідної мови.

Це ілюстроване видання стане чудовим подарунком для ваших дітей, онуків та похресників.

Серія книг «У світі святих. Зима» і «У світі святих. Весна». Протягом усього року Церква чи не щодня згадує якогось святого. А хто такі святі? Що ми знаємо про них? Чому ми їх вшановуємо? Вони ж були людьми, схожими на нас. Проте з-поміж усіх людей їх вирізняло одне ― понад усе на світі вони любили Бога. Святі присвятили своє життя Богові, а після смерті стали небесними помічниками християн. Більшість із нас носить імена святих і звертається до них по допомогу.

У книзі «У світі святих. Зима» містяться розповіді про 20-х найвідоміших святих, яких ми згадуємо взимку. Ваші діти прочитають тут не лише про відомих їм святих ― Миколая, Василія Великого, Андрія, Тетяну, а й про Хуана Дієго, Амброзія, Єфрема Сиріна, Власія та багатьох інших.

У виданні «У світі святих. Весна» діти прочитають розповіді про найвідоміших святих, яких ми згадуємо весною: Юрія Побідоносця, Риту, Кирила й Методія, Теодозія Печерського та багатьох інших. А також дізнаються про свято Сорока святих мучеників і про нашого українського священика ― Омеляна Ковча, якого Папа Іван-Павло ІІ у 2001 році проголосив блаженним.

Ця серія стане чудовим подарунком для школярів.

«Палац апостола Томи». Часто діти вважають, що учні Христа, апостоли, були в житті суворими й  ніколи не помилялися, тому стали святими. У книжці «Палац апостола Томи» Ліліана Лавренюк зробила спробу побачити апостола Тому, якого називають невіруючим, живим ― у радості, смутку, горі, відчути його велику любов до Ісуса і Його Матері, помандрувати разом із ним до екзотичної Індії. Разом із Томою ви побачите силу Божої любові, Його ласки та милосердя до людей. Авторка зробила свою розповідь надзвичайно цікавою, ввівши до неї маленького друга-спостерігача. А якого?.. Дізнаєтеся, прочитавши книжку.

Видання містить чудові ілюстрації, які перенесуть читача в епоху, коли жив апостол, щоб легше було собі уявляти прочитане.

Ця книжка неодмінно сподобається дітям, які люблять розповіді про подорожі в далекі країни.

«Моя перша вервиця». Погодьтеся, що часто навіть і дорослим важко зрозуміти певні події зі Святого Письма. А дітям тим більше потрібно все пояснювати. Книга Ліліани Лавренюк «Моя перша вервиця» містить інформацію про історію молитви на вервиці, пояснення, як молитися Вервицю, а також адаптовані для дітей розважання над Таємницями Вервиці. Сподіваємося, що видання припаде до душі тим, хто робить перші кроки у важливій справі − молитві, про яку Богородиця просила у своїх об’явленнях.

 Читайте також: В Івано-Франківську презентуватимуть електронне видання творів Патріарха Йосифа Сліпого

«Місяць з Марією. Завдання і розмальовки для дітей». У цій книжечці, упорядниками якої є Ліліана Лавренюк та Зоряна Захарчишин, окрім розмальовок, діти можуть прочитати інформацію про Богородицю, чому в неї стільки імен, а також протягом місяця виконувати запропоновані завдання на щодень.

Розмальовуючи кожну ікону, дитина знатиме її назву, адже на звороті обкладинки розміщено ікони з підписом їхніх назв.

Повідомило видавництво «Апостол»