У понеділок, 4 грудня, коли наша Церква відзначала свято, яке належить до 12 найбільших церковних празників - Введення в храм Пресвятої Богородиці, у с. Велика Тур’я, Долинського району, відбулася торжественна подія, адже 10 років тому відкрили та освятили новий храм Покрови Пресвятої Богородиці.

На свято до громади завітали численні гості з різних куточків краю, серед яких чимало отців з Долинщини, Стрийщини, Болехова, Івано-Франківська. Радість важливої події розділили з церковною громадою і представники влади.

Особливим моментом святкування став візит Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина. Щиру приязнь громади можна було відчути вже на церковному подвір’ї, де великий гурт дітей радо вітав того, хто рівно 10 років тому урочисто освятив для них храм.

«Ви, як архіпастир брали безпосередню участь у створенні нашої парафії. За вашим благословенням, за вашими стараннями ми зорганізувалися і ось уже 10 років спільно моляться на цьому місці. Ми раді, що сьогодні на свято Введення в храм Пресвятої Богородиці ви разом із нами. Щиро вам дякуємо за турботу й батьківську опіку і просимо виголосити Слово Боже та науку для наших парафіян, для всіх вірників нашого села, яких зібрало це свято», - звернувся до владики адміністратор храму о. Миколай Фреїшин.

Перед початком Божественної Літургії владика звершив освячення оновленого храму, адже спеціально до цієї дати, в святині був виконаний прекрасний розпис.

 Ваша святиня є відображенням вашої любові та пожертви – у с. Майдан урочисто освятили оновлений храм

Під час Літургії владика з особливою теплотою та щирістю звернувся до парафіян, виголошуючи своє пастирське слово. Розповідаючи про сьогоднішнє свято, митрополит закликав вірних до наслідування доброго вчинку святих Йоакима і Анни, які давши Богові обітницю віддати своє чадо на служіння до святого храму, радо виконали її, стараючись про добре виховання своєї єдиної доньки.

«Батьки Пресвятої Діви Марії наче закликають нас до наслідування їхнього учинку, які зростили, виховали та приготували Марію до ревного служіння Богові. Так і ви, дорогі батьки й матері, заходьте зі своїми дітьми до храму Божого, щоб вони вже змалку на Святій Літургії, на різних Богослужіннях, катехитичних науках пізнали та полюбили нашого найбільшого добродія і Творця Бога. Щоб вони називали Його своїм Отцем Небесним», - повчав проповідник.

Владика також зазначив, що сьогоднішнє свято має на меті випробувати нашу совість стосовно того, як саме ми виховуємо наших дітей. Є замало, за його словами, просто приводити дітей до храму, важливо їх навчати, що до Бога вони можуть звертатися за будь-якої нагоди, просячи в Нього все те, що їм необхідне.

В другій частині свого слова Архієрей розповідав про роль святого храму як головного місця в будь-якій християнській спільноті. Так, на його думку, в наших церквах знаходимо Силоамську купіль у святій Тайні Покаяння, де лікуємо душевні рани нанесені нашими гріхами, вчиненими проти Божої справедливості, порушивши Його святі закони. Тут Христос Господь устами свого слуги - священика промовляє: «Розгрішаю тебе з усіх гріхів твоїх! Іди в мирі та більше не гріши!»

«Сьогодні маємо обов'язок подякувати Богові, що в цій святій церкві народжуюся нові діти Божої любові, стаючи членами святої Церкви Христа Господа нашого, приймаючи св. Тайну Хрещення та Миропомазання. У цьому св. Храмі молоді подруги складають прилюдно свою присягу подружньої любові і вірності, одержуючи Боже благословення св. Тайни Подружжя. Тут у св. Храмі маємо щонеділі й свята а, то й щоденно, брати живу участь у Безкровній жертві, Святої Літургії, яку заносить до Господа священнослужитель спільно з вірними. Бо у Пресвятій Євхаристії і Безкровній жертві Ісуса Христа наше правдиве життя, щастя, здоров’я і сила. Це все одержуємо тут у св. Храмі біля св. Престолу і св. Кивоту. Вкінці у цьому храмі вже упродовж усіх цих років відпроваджують слуг Божих, що віддають свою безсмертну душу Богові, а тіло землі на поховання», - розповідав владика.

Далі Митрополит Володимир зазначив, що визначуючи цей ювілей св. Церкви, мусимо пригадати собі, яке велике добро зробили наші прабатьки і вірні жертводавці, які жили у скромних сільських хатинах, а для Бога, як вияв своєї християнської віри і любові, збудували цей прекрасний храм.

«Нам належить щира подяка і молитва за всіх починальників, всіх ктиторів, і благодітелів, жертводавців, архітекторів, будівельників, яким Бог у своїй батьківській мудрості доручив колись будівництво цієї Святині, а також вам усім братству і сестринству, і всім вірним та жертводавцям, що піклуєтеся про св. Храм», - підсумував проповідник.

На завершення святкування адміністратор храму о. Миколай Фреїшин щиро подякував владиці за візит та духовну опіку, вірним та всім людям доброї волі за підтримку та спільну молитву на славу Божу.

 Про молитовне приготування до Різдва читайте в новому блозі о. Йосафата Бойка

В свою чергу, Митрополит Володимир склав вітальні слова до усіх парафіян, які неустанно піклуються про свою церкву. Також владика привітав усіх, хто носить ім’я Пречистої Діви Марії з їхніми іменинами. З нагоди такого чудового свята на церковному подвір’ї було освячено фігурку Богородиці.


Дивіться більше фото на нашій сторінці в facebook

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4