Цими днями у Львові, у Патріаршому домі, під проводом Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава триває чергова Сесія Постійного Синоду. Окрім Глави УГКЦ, у синодальних засіданнях беруть участь владики: Євген (Попович), Архиєпископ і Митрополит Перемишльсько-Варшавський, Борис (Ґудзяк), Єпарх єпархії Святого Володимира в Парижі, Богдан (Данило), Єпарх єпархії Святого Йосафата у Пармі (США), Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, та Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Синодальні отці вже заслухали звіт Патріаршої літургійної комісії про стан виконання рішень минулого Синоду Єпископів УГКЦ, головною темою якого було літургійне і молитовне життя в УГКЦ. Владика Венедикт (Алексійчук), голова Комісії, повідомив про опрацювання душпастирських пропозицій задля оживлення літургійного і молитовного життя на різних рівнях. Ці пропозиції були представлені на зустрічі єпархіальних координаторів програми «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», яка відбувалася нещодавно в Іспанії, та незабаром будуть передані священикам УГКЦ в Україні і на поселеннях.

Окрім цього, Постійний Синод присвятив багато уваги підготовці Синоду Єпископів УГКЦ 2018 року, головна тема якого «Боже Слово і катехизація». За підготовку головної теми відповідає робоча група на чолі з владикою Петром (Стасюком) та владикою Давидом (Мотюком), у тісній співпраці з Патріаршою катехитичною комісією. Заступник голови цієї Комісії с. Луїза Цюпа, СНДМ, узяла участь в синодальних засіданнях і детально розказала про перебіг підготовки головної теми.

Чому в неділю слід брати участь в Службі Божій?

Члени Постійного Синоду висловили свої пропозиції щодо тем, які варто розвинути в доповідях, та зробили конкретні доручення щодо подальшої підготовки головної теми. Важливими питаннями, які, на думку синодальних отців, мають бути представлені на черговому Синоді, є стан катехитичного служіння в УГКЦ, рецепція Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха», адресати катехитичного служіння Церкви, роль священнослужителів і християнських родин в процесі катехизації, а також розвиток біблійного апостоляту в УГКЦ.

За традицією, Постійний Синод розглядав також звіти про діяльність різних виконавчих структур Патріаршої курії. Цього разу про свою роботу синодальним отцям детально прозвітували: Патріарша комісія у справах монашества [голова – владика Михайло (Бубній)], та Патріарша катехитична комісія [голова – владика Петро (Стасюк)]. Значну увагу Постійний Синод присвятив також аналізові реалізації душпастирської програми «Жива парафія», про що звітувала робоча група під проводом владики Кена (Новаківського).

Милосердя: від теорії до практики – читайте у новому блозі о. Йосафата Бойка, ВС

Відповідаючи на виклики сьогодення, Постійний Синод детально обговорив стан і перспективи розвитку військового капеланства, про що єпископів проінформував о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ.

Джерело:Департамент інформації УГКЦ

Пасторальне планування

Жовтень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4