Якщо колись після сповіді ви замислювались над тим, чи посповідалися насправді добре — обов’язково прочитайте цей текст. Шкода, що не можу послухати сповіді інших людей. Ні, не бійтеся, я не монтую пристроїв запису в сповідальницях. Просто варто навчитися від інших, як добре сповідатися.

До Таїнства Сповіді приступає багато людей — хтось частіше, хтось рідше. Та багатьох напевно переслідує думка, що їхня сповідь могла бути недоброю. Іноді з’являються сумніви: можливо, треба було вживати менше узагальнень, а може, я був не зовсім щирим?

Варто попросити про раду тих, хто слухає сповіді, тобто священиків. Ось що вони радять:

1. Під час іспиту сумління ми стаємо віч‑на‑віч з нашими гріхами, а у сповідальниці, ми стаємо перед лицем Божої любові, милосердя та прощення.

2. Після того як ви скажете священику, скільки часу минуло від останньої сповіді, розкажіть йому коротко про себе. Таке коротке знайомство полегшує працю сповідника.

3. Гріхи — це наш поганий вибір, а не негативні емоції. Сповідайтесь із гріхів, а не з емоційного стану.

4. Скоєні нами гріхи ображають Бога, однак провини, які ми визнаємо, — це пісня на честь Господа. Отже, коли ви перераховуєте гріхи під час сповіді, знайте, що так прославляєте Бога за Його велике милосердя.

5. Регулярна сповідь викликає пошану в сповідника та є спасенною для душі! Гріхи, особливо міцно вкорінені, з якими вже довгий час не можемо впоратися, вимагають терпіння та витримки. Ніколи не здавайтеся, навіть якщо той самий гріх повторюються часто. Сповідь — це таїнство зцілення. Духовні рани, як і рани фізичні, загоюються дуже довго.

6. Сповідь показує не лише те, наскільки ми грішні, а передусім те, наскільки добрий Господь.

7. Священик — немов лікар. Ми йдемо до лікаря і детально розповідаємо про те, що болить, аби той зміг нам допомогти. Пам’ятайте: лікар бачив вже багато пацієнтів зі схожими симптомами. Довіртесь йому, дослухайтеся до його порад, а тоді почуватиметеся краще!

8. Бог діє в нас найефективніше, коли ми визнаємо свої гріхи в покорі, простими словами. Бог не потребує довгих розповідей. Він вже їх чув. Інколи за багатослів’ям ми приховуємо власну пиху, черствість серця. Простота й чесність під час сповіді — це смерть наших гріхів і воскресіння через пробачення.

9. Просто йдіть до сповіді. Божа любов сильніша від наших гріхів.

10. Змініть свій погляд на сповідь. Це не обов’язок перерахування гріхів, а момент віднови зв’язку із Богом. Називаючи свої гріхи, потрібно уникати узагальнень (не тому, що Бог цього потребує, а тому що це допоможе мені). Сповідь — це не тільки прояв довіри до священика, це насамперед прояв безмежної любові до Господа.

Джерело: CREDO

Пасторальне планування

Січень 2019
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3